Sunkius laikus išgyvenantis „Žalgiris“ Kauno miesto savivaldybėje sulaukė ne užuojautos, o puolimo ir paniekos.
Pasitiko apsistatę advokatais
„Mes atėjome tam, kad pabandytume rasti visiems priimtiną sprendimą, bet sutikome labai daug konfliktuoti nusiteikusių žmonių“, – stebėjosi „Žalgirio“ komandos kapitonas Paulius Jankūnas.
Penktadienį į savivaldybę atėjo „Žalgirio“ savininkas V.Romanovas, klubo direktorius Arnoldas Masalskis, sporto direktorius Vitoldas Masalskis ir trys krepšininkai: P.Jankūnas ir Darjušas bei Kšištofas Lavrinovičiai.
Planuota, kad įvyks konstruktyvus pokalbis su miesto meru Andriumi Kupčinsku ir keliais savivaldybės administracijos atstovais, tačiau meras apsistatė dešimties nedraugiškai nusitekusių politikos, savivaldybės ir sporto atstovų komanda, kuri nedelsdama pradėjo nuo puolimo.
„Šitas žmogus (V.Romanovas – red. past.) nesupranta, ką kalba ir nieko neišmano, atsivedęs šituos garbingus vyrus („Žalgirio“ žaidėjus – red. past.) nori mus sugraudinti, kad duotume pinigų jo asmeniniam verslui“, – V. Romanovui paprašius vykdyti pažadus, šaukdamas puolė savivaldybės tarybos narys Vytas Bancevičius.
„Mes atėjome pasikalbėti draugiškai, o jūs apsistatėte advokatais ir padarėte šou. Nedarykite šou, o pagalvokite, kaip tuos vyrus (žaidėjus – red. past.) išlaikyti“, – kalbėjo V.Romanovas.
Tačiau „Žalgirio“ klubo savininko puolimas nesiliovė.
„Aš matau, kad didžiausia „Žalgirio“ problema esu aš. Todėl išeinu iš salės“, – tarė V. Romanovas.
V. Romanovas ir toliau žada padėti „Žalgiriui“, tačiau ketina pasitraukti į šalį, kad nekliūtų politikams. Jau kitą savaitę „Žalgirio“ akcijos už simbolinę kainą bus perduotos trims „Žalgirio“ veteranams. Pats V. Romanovas pasiliks nedidelę akcijų dalį arba jų atsisakys iš viso.
Beveik visa našta – V.Romanovui
„Mes prašome, kad savivaldybė kasmet duotų po 10 mln. litų. Jei neįmanoma, duokite bent tiek, kiek mes sumokame savivaldybei mokesčių“, – miesto valdžios prašė V. Romanovas.
„7 mln. gausime už bilietus, 4 mln. iš rėmėjų, likę 21 mln. gula ant V. Romanovo ir savivaldybės pečių. „Žalgirio" padėtis yra ne sudėtinga, o kritinė, nes atlyginimai žaidėjams nemokėti kelis mėnesius“, – kalbėjo V. Masalskis.
Šiandien „Žalgirio“ įsiskolinimas žaidėjams siekia beveik 5 mln. litų.
Kiekvienais metais po 5 mln. litų „Žalgiriui“ žadėję politikai kasmet sugebėdavo nusukti mažiausiai milijoną. Prieš kelis metus Kauno vardą garsinančiam „Žalgirui“ jie skyrė 3,7, užpernai – 4, o pernai – tik 2,9 mln. litų.
„Iš kur paimti, jei nėra galimybės“, – teisinosi savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.
Meras aiškino, kad savivaldybė ir taip daug padėjo „Žalgiriui“, pastatydama „Žalgirio“ areną.
„Mes taip pat į areną įdėjome daug pinigų, bet jei nebus „Žalgirio“, nereikės ir arenos“, – sakė V. Romanovas.
Kas ką remia?
Beje, dar neaišku, kas ką remia. Užpernai vien savivaldybės biudžetą gyventojų pajamų mokesčių pavidalu „Žalgiris“ papildė 2,5 mln. litų. Dar 3,9 mln. litų pervesti į „Sodros“ ir valstybinį biudžetus. O keliomis dešimtimis ar šimtais milijonų įvertintį darbą, kurį „Žalgiris“ kasmet nuveikia garsindamas Kauną ir Lietuvą?
Praėjusio mėnesio Eurolygos rungtynės su CSKA ir šio mėnesio rungtynės su „Panathinaikos“ bus transliuojamos 150 šalių. Tokių populiarių rungtynių žiūrovai išvysta ne tik pačias rungtynes, bet ir jas žaidžiančių komandų atstovaujamų šalių ir miestų pristatymus. Beje, nuo kito krepšinio sezono miestų pavadinimų nurodymas ant žaidėjų marškinėlių bus privalomas.
Prie politikų išdavysčių „Žalgiris“ yra pripratęs. Pažadų karavanas velkasi nuo praėjusio amžiaus, o skaudžiausiai žodžio laužytojai legendinei komandai smogė prieš ketverius metus, kai nesumokėta savivaldybės parama vos neprivedė prie bankroto. Nuo jo komandą išgelbėjo V.Romanovas.
Vilnius skiria daugiau
Šiais metais sporto komandų rėmimui Kauno miesto savivaldybė skirs 3-4 mln. litų, tad „Žalgiriui“ skirta suma kažin ar viršys tą, kuri gauta pernai. Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybė jau patvirtino, kad Vilniaus „Lietuvos rytui“ šiemet skirs 4 mln. litų, o Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komandai – 3 mln. litų.
„Vilnius bankrutuoja. Jam jau nebesvarbu, kiek kam skirti“, – nevykusiai tokius skaičius komentavo A.Kupčinskas.
„Mes atėjome ne reikalauti pinigų, o paprašyti pagalbos. „Žalgirio“ padėtis – kritinė. Gal galite tarpininkauti ieškant paramos?“ – klausė V.Masalskis.
Naujausi komentarai