Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, penktadienio rytą oro užterštumas centrinėje miesto dalyje leistiną normą viršijo tris kartus, o Šilutės plente – du kartus.
„Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, kai spaudė didelis šaltis ir nebuvo vėjo, oro užterštumas buvo kone rekordiškai didelis – jis leistiną normą viršijo net aštuonis kartus. Tai dar nėra smogas, bet jau arti šio reiškinio“, - teigė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Giedraitis.
Didžiausią įtaką oro užterštumui turi transporto srautai ir šildymas, ypač kietuoju kuru. Kietosios dalelės yra degimo produktas, todėl kone visame mieste juntamas degėsių kvapas.
„Jei oro temperatūra dar labiau kris, katilinių darbas intensyvės, tad didės ir oro užterštumas“, - pabrėžė R.Giedraitis.
Jo žodžiais, sumažinti taršą gali tik pasikeitusios oro sąlygos – turi sustiprėti vėjas ir pradėti snigti.
„Vasarą savivaldybei iškart rašome raštus, kad plautų gatves ir taip mažintų oro taršą kietosiomis dalelėmis, o dabar nieko negalima padaryti, juk katilinių neišjungsime“, - pastebėjo visuomenės sveikatos specialistas.
R.Giedraitis rekomendavo žmonėms kuo daugiau būti uždarose patalpose – taip pavyks išvengti kenksmingo taršos poveikio.
„Jei klaipėdiečiai savaitgalį sugalvotų pasivaikščioti, tai geriausia daryti prie jūros, ar miškuose. Arba tegul visi traukia ant marių žvejoti“, - juokavo pašnekovas.
Paklaustas, ar apsisaugoti nuo kietųjų dalelių padėtų kaukės, R.Giedraitis atsakė neigiamai, nes esą dalelės yra tokios smulkios, kad apsauginės kaukės jų nesulaikytų ir jos vis tiek patektų į plaučius.
„Vis dėlto manykime, kad išgyvensime“, - juokaudamas vylėsi visuomenės sveikatos specialistas.
Naujausi komentarai