Mykolo Romerio universitete problemas aptars švietimo darbuotojai iš visos Lietuvos

Vaikų socializacijos problemos, verslumo kompetencijų ugdymo aktualijos ir teisinio švietimo poreikis mokyklose, moksleivių pažangumo sąsajos su emociniais ir elgesio sunkumais, švietimo valdymo orientyrai – tokie opūs švietimo darbuotojams klausimai trečiadienį bus nagrinėjami Mykolo Romerio universitete (MRU) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija rengiamame seminare.

Tradicinis gruodį rengiamas švietimo seminaras, kurio šūkis - „Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui“, skiriamas bene iš visos Lietuvos suvažiuosiantiems savivaldybių švietimo padalinių vadovams ir specialistams, mokyklų vadovams plėtoti jų vadybinę, profesinę, ekspertinę kompetenciją.

Seminare MRU Politikos ir vadybos fakulteto dekanas dr. Algirdas Monkevičius, įvertindamas pasaulines tendencijas – Europoje, JAV, Azijos šalyse, apžvelgs švietimo valdymo orientyrus ir principus. Savo pranešime buvęs ilgametis švietimo ir mokslo ministras kelia esminį klausimą - koks turėtų būti svarbiausias ugdymo proceso tikslas – darbo rinkai skirtas boloniškas pyragaitis ar laimingas žmogus?

Jau dešimtmetį  pakartotinius tyrimus atliekantys MRU Psichologijos katedros lektoriai Oksana Malinauskienė ir Rimantas Vosylis pristatys įdomius rezultatus, kaip moksleivių pažangumas gali būti priklausomas nuo emocinių ir elgesio sunkumų. Tarkime, didesniu delinkventiniu (nusižengimai visuomenei priimtinom normom) elgesiu pasižymintys tiek vaikinai, tiek merginos mokosi prasčiau. Daugiau nusišalinę vaikinai mokosi kiek geriau, nei mažiau nusišalinę. Agresyvių vaikinų pažangumas per 3 klases ( mokantis šeštoje, septintoje ir aštuntoje klasėse) krenta, o neagresyvių per tą patį laikotarpį išlieka pastovus. Tuo tarpu merginų – priešingai: agresyvių (6,7 ir 8 klasėse) išlieka pastovus, o neagresyvių – krenta.

Seminare apie švietimo skyrių specialistų konsultacinius gebėjimus taip pat kalbės MRU Edukologijos katedros doc. Romas Prakapas.

Mykolo Romerio universitetui labai svarbus tamprus ryšys su mokykla, atliekami įvairūs tyrimai vaikų socializacijos, vaikų teisių apsaugos, patiriamo smurto klausimais, įgyvendinamos verslumo, teisės edukologijos programos. Atitinkamai Universiteto mokslininkai konsultuoja švietimo specialistus, mokyklų vadovus bei mokytojus, kartu svarstomos problemos, ieškoma sprendimų.

Ne pirmus metus MRU savaitgaliais veikia Karjeros planavimo, Jaunojo teisininko, Jaunojo finansininko akademijos, sulaukiančios didelio moksleivių dėmesio iš visos Lietuvos.


Šiame straipsnyje: švietimasšvietimo problemos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių