Jau rugpjūčio 17 d. prasideda ketvirtasis moderniosios, populiariosios ir tradicinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.
Japonijos ir Lietuvos kultūrų gretinimas
Šiemet festivalio organizatoriai paruošė išskirtinę programą. Lankytojų laukia daugiau nei 50 meninių dirbtuvių, apimančių kaligrafijos, arbatos gėrimo ceremonijos, ikebanos ir kitas pamokas, paskaitų, parodų, koncertų, filmų ir kitų veiklų. Svečiai turės galimybę susipažinti su Japonijos ir Lietuvos menininkais, kruopščiai puoselėjančiais Rytų kultūros tradicijas.
Festivalis siekia ne tik pristatyti Japonijos kultūrą, bet ir išryškinti Lietuvos ir Japonijos panašumus. Rugpjūčio 17 d. festivalis atidaromas originalaus autentiškas sutartines giedančių moterų trio iš Japonijos ir sutartinių giedotojų „Trys keturiose“ iš Lietuvos koncertu.
Vieno festivalio organizatorių Sergejaus Grigorjevo teigimu, tai puiki galimybė sugretinti dvi kultūras, išgirsti ir pajusti, kiek panašumų šios šalys turi nuo senovės. Atlikėjos iš Japonijos yra Ainu kultūros atstovės ir puoselėja tik atokiose šiaurinėse Japonijos salose išlikusias tradicijas.
Nepakartojamą muzikinį pasirodymą festivalio lankytojams žada originalumu trykštantys „Fusedmarc“. Kolektyvas ruošia ne tik klausytojams puikiai pažįstamus kūrinius, bet ir naujus, japoniškus skambesius.
Fotografija ir vaidybos metodas
„nowJapan“ šiemet aplankys ir savo dar niekur nerodytų fotografijos darbų parodą „Haru and Mina“ pristatys pasaulyje garsus fotografas Hideaki Hamada. Parodoje užfiksuoti dviejų menininko sūnų kasdienybės džiaugsmai ir japoniškos šeimos gyvenimo subtilybės. Be jo, Lietuvos sostinę aplankys ir moderniosios Azijos architektūros fotografas Katsuhisa Kida. Menininkas per ilgus darbo metus išmoko įpūsti gyvybės šaltiems architektūros paminklams.
Festivalyje pasirodys ir Laima Vanagienė – vienintelė Lietuvoje sertifikuota ikebanos meno mokytoja. Ji ne tik skaitys paskaitą, bet ir surengs dirbtuves.
Visiems besidomintiems teatru Nacionalinio dramos teatro aktorė ir choreografė Vesta Grabštaitė pristatys Japonijos vaidybos menų centre išmoktą mįslingąjį teatro režisieriaus, rašytojo ir filosofo Tadashi Suzuki dramos aktorių vaidybos metodą, kartu su savo vadovaujamu aktorių kolektyvu atliks šiuo metodu paremtą vaidinimą.
„Tadashi Suzuki metodas populiarus Lietuvoje, jo pagrindu statomi spektakliai, pavyzdžiui, Oskaro Koršunovo spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“. Festivalyje pristatysime patį T.Suzuki teatrą, jo estetiką, spektaklių ištraukas ir žymųjį jo aktorių ruošimo metodą. Jame dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir profesionalūs aktoriai“, - savo pasirodymą festivalyje trumpai pristatė V.Grabštaitė.
Japonų animacija ir komiksai
Šeštadieninę programą savo paskaita atidarys Japonijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Takuro Mori. Jo paskaitą sudarys trys dalys: manga kavinės, anime kryptys, šiandienės subkultūros teritorijos Japonijoje.
„Noriu pritraukti Lietuvos jaunimo dėmesį, parodyti tikrąją Japoniją, nes noriu, kad kuo daugiau lietuvių joje apsilankytų“, - trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė T.Mori.
Rugpjūčio 19 d. bus skirta populiariajai Japonijos kultūrai. Tą dieną vyks kasmet festivalyje daug lankytojų dėmesio susilaukiantis „Cosplay“ konkursas. Čia varžosi ir spalvingus savarankiškai pagamintus kostiumus demonstruoja išradingi dalyviai iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Įkvėpimo dalyviai semiasi iš garsių kompiuterinių žaidimų, japonų animacijos – anime – ar japoniškų komiksų – manga. Dalyvių užduotis – per pasirodymą kuo tiksliau atvaizduoti pasirinktą personažą ir įsijausti į jo vaidmenį, pademonstruoti aktorinį meistriškumą. Komisijos ir žiūrovų balsavimu išrinktiems konkurso nugalėtojams suteikiama garbė atstovauti savo šaliai didžiuosiuose tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose.
Sekmadienio vakarą festivalio uždarymą vainikuos jau tradicinėmis tapusios savo mėgstamais personažais persirengusių dalyvių eitynės Vilniaus senamiestyje.
Festivalyje dalyvausiančių Japonijos fotografų parodos bus eksponuojamos prekybos centre „Panorama“, 17 d. sutartinių koncertas vyks Šv. Jonų bažnyčioje, dirbtuvės, paskaitos ir kiti renginiai 18-19 d. vyks Vilniaus kongresų rūmuose.
Naujausi komentarai