Karštomis vasaros dienomis sėdėti darbo vietoje beveik neįmanoma. Vieninteliu išsigelbėjimu dažnai tampa oro kondicionierius. Šiuo laikotarpiu darbo netrūksta ir meistrams, kurie nuolat kviečiami tvarkyti sugedusių gelbėtojų nuo karščio.
Oro kondicionieriais prekiaujančios įmonės teigia, kad vasarą per karščius prekyba jų produkcija smarkiai suaktyvėja. Vieni, planuodami į priekį – statosi namus, daro remontus – kondicionierių užsisako iš anksto. Kiti vėsinti patalpas sumąsto staiga, kai užklumpa karščiai.
„Tokie žmonės paprastai įsigyja paprastesnius prietaisus. Karštuoju periodu suaktyvėja vadinamieji greitieji užsakymai“, – sakė oro kondicionieriais prekiaujančios ir juos tvarkančios įmonės „City Air“ darbuotojas Ignas.
Vasarą iš peties darbuojasi ir meistrai – iškvietimų dėl sugedusių kondicionierių sulaukiama nuolat. Pašnekovo teigimu, jų karštuoju metu, palyginti su kitais mėnesiais, padaugėja dvigubai.
„Kondicionieriai realiai naudojami tik vasarą, na, žiemą, kai norima pašildyti patalpas. Jeigu žmogus nenaudoja, tai ir negenda. Kalbant apie kondicionavimą, atėjus vasarai visi juos susijungia, ir išlenda visokiausių gedimų: bėga vanduo, nešaldo ir panašiai“, – kalbėjo darbuotojas.
Pasak jo, pagrindinė gedimų priežastis ir didžiausia bėda, kad žmonės neprižiūri kondicionierių, o susimąsto tik tada, kai problema jau yra. Norėdami išvengti nemalonių staigmenų, žmonės turėtų atlikti profilaktinę patikrą. Ir jokiu būdu nemontuoti kondicionierių savamoksliškai.
„Tai yra didžiausia bėda. Žmonės bando patys pasidaryti, susirasti pigesnių meistriukų. Yra tokių niuansų, kuriuos specialistai jau žino ir stengiasi tam tikrų klaidelių nedaryti, pavyzdžiui, juos montuodami. Tad galiu patarti tik viena – samdyti specialistus. Žmonės ieško pigiau, o tas pigiau ne visada yra geriau“, – aiškino pašnekovas.
Naujausi komentarai