Klaipėdietės pieno pakelyje rastai negyvai pelei bus atliekamas skrodimas. Jo metu turėtų paaiškėti, ar graužikas į pakuotę pateko gyvas ar įmestas nudvėsęs.
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba klaipėdietės Deimantės Karlonienės skundą dėl pieno pakelyje rastos negyvos pelės gavo trečiadienį darbo dienos pabaigoje. Vienoje Priekulės parduotuvėje įsigytu produktu mėgavosi visa moters šeima, kai aptiko neįprastą radinį.
Atsižvelgiant į gautą skundą, ketvirtadienį Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba iniciavo susitikimą. Į pastarąjį buvo pakviesta pelę pieno pakelyje radusi klaipėdietė, gamintojų atstovai.
„Faktas, kad pelė yra pieno pakelyje. Kitas dalykas, kaip graužikas ten pateko. Atliksime tyrimą. Piene negali būti jokių pašalinių daiktų. Jei bus įrodyta, kad graužikas pakelyje atsirado dėl įmonės kaltės, ji turės atsakyti. Techniškai tai nelabai įmanoma, bet viena galimybė iš milijono visada yra“, – pabrėžė Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža.
Susitikime dalyvavusios bendrovės „Pieno žvaigždės“ filialo „Mažeikių pieninė“ vadovybės atstovė kokybei Aušra Tarasaitienė ir gamybos vadovė Daiva Skerstonienė užtikrino, kad gamybos proceso metu pelė į pieną negalėjo patekti, nes tai yra neįmanoma techniškai.
„Atsekėme, kad pienas pilstytas spalio 25 dieną. Iš bendro pieno katilo į pakelį pelė tikrai negalėjo patekti. Yra koštuvai. Pelė galėjo patekti tk į konkretų pakelį. Gamybos proceso metu tai taip pat nelabai įmanoma“, – pabrėžė D.Skerstonienė.
Svarstytos įvairios versijos, kad pelę į pakelį galėjo įmesti konkurentų įmonių atstovai, įpykęs darbuotojas. Neatmesta ir ta, kad pelė į vidų pateko vartotojo namuose.
Tačiau D.Karlonienė dar kartą pabrėžė, kad tai neįmanoma, nes pienas buvo geriamas iš karto ir pradarytas nebuvo laikomas, o ir per skylę graužikas negalėjo patekti, nes ši buvo per maža. Be to pabrėžė, kad namuose nėra graužikų.
Gamintojų atstovų manymu, į pakelį patekusi pelė buvo mažesnė. Graužikas padidėjo, nes išbrinko piene.
Pieno pakelyje rasta negyva pelė bus siunčiama į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą Vilniuje. Čia bus nustatyta, kokia pelės rūšis, ar ji į pakelį pateko gyva ir nuskendo, ar kas nors ją įmetė negyvą.
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skundo tyrimą perduos Mažeikių tarnybai.
Naujausi komentarai