Teisme mėnesiui suimtas buvęs policininkas Milgedas Aleksandravičius. Vasario pradžioje buvo paskelbta grupės „Patruliai“ dainininko paieška. Vyriškis neatvykdavo į apklausas, todėl jį teismas priėmė už akių sprendimą jį suimti.
Baudžiamoji byla buvusiam policininkui buvo iškelta po to, kai jis praėjusių metų balandį įsivėlė į konfliktą su sostinės policijos patruliais.
M. Aleksandravičius buvo sulaikytas Vilniaus centre, Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankryžoje. Prie vairo sėdėjęs M. Aleksandravičius pareigūnams nepateikė jokių dokumentų. Vairuotojas pažeidė kelių eismo taisykles. Be to pareigūnams kilo įtarimas, kad M. Aleksandravičius yra neblaivus.
Jo bičiulis užsipuolė automobilio nutempti atvykusį techninės pagalbos darbuotoją. Jį ėmė ginti policijos pareigūnai, su jais susimušė ir M. Aleksandravičius. Abu vyriškiai buvo sulaikyti, M. Aleksandravičius atsisakė pasitikrinti blaivumą. Jam surašytas protokolas už tai, kad vairavo neblaivus.
Dėl pasipriešinimo policijai M. Aleksandravičiui ir jo bičiuliui iškelta baudžiamoji byla. Tačiau M. Aleksandravičius neatvykdavo į apklausas, todėl užsitęsė bylos tyrimas.
M. Aleksandravičius teismui sakė, kad niekur nesislapstė.
Kita vertus įtariamojo buvusio policininko buvę kolegos ir neieškojo – vienas Vilniaus apskrities policijos pareigūnas dėl į apklausas neatvykstančio M. Aleksandravičiaus prokurorei netgi priekaištavo, kad keliamas per didelis triukšmas.
„Tylėk, turgaus boba“, – telefonu policijos pareigūnas paliepė prokurorei.
M. Aleksandravičius buvo sulaikytas kovo 8-ą dieną, kai pats atėjo į 3 Vilniaus policijos komisariatą.
Prokuratūra ketvirtadienį teismo paprašė suimti įtariamąjį mėnesiui. Anot prokurorės, M. Aleksandravičius nuo policijos slapstėsi, jam nepavyko įteikti šaukimų į apklausas, nes, pakeitęs gyvenamąją vietą, jis nenurodė naujo adreso.
Į teismo posėdžių salę M. Aleksandravičių atlydėjo vienas uniformuotas policininkas, įtariamuoju tapusiam buvusiam pareigūnui nebuvo uždėti antrankiai.
Teismas nusprendė, kad buvęs policijos pareigūnas vėl gali pasislėpti nuo pareigūnų, todėl leido įtariamąjį suimti.
Kardomosios priemonės paskyrimą galima apskųsti per 20 dienų Vilniaus apygardos teismui. Valstybės samdoma M. Aleksandravičiaus advokatė sakė, kad sprendimas tikriausiai nebus skundžiamas: „per tą mėnesį, kuriam suimtas mano ginamasis, skundas tikriausiai nebus išnagrinėtas, be to, mano ginamasis neišreiškė noro apskųsti sprendimą“.
M. Aleksandravičiui gresia laisvės atėmimas iki 3 metų.
Naujausi komentarai