Pereiti į pagrindinį turinį

„Vilniaus vandenys“ Viešųjų pirkimų tarnybai pateikė klaidingą informaciją

2010-07-10 16:41
„Vilniaus vandenys“ Viešųjų pirkimų tarnybai pateikė klaidingą informaciją
„Vilniaus vandenys“ Viešųjų pirkimų tarnybai pateikė klaidingą informaciją / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Dokumentai, liudijantys apie visus „Vilniaus vandenų“ viešuosius pirkimus nuo 2006 m. yra. Tuomet kodėl laikinoji bendrovės vadovybė Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) informavo priešingai?

Raštas su mero patarėjo parašu

Šių metų birželį VPT paprašė „Vilniaus vandenų“ pateikti visų įvykdytų viešųjų pirkimų nuo 2006 m. dokumentus. Į prašymą birželio 16 d. buvęs laikinasis bendrovės vadovas Darius Indriūnas atsakė, kad dokumentų tiesiog nėra.

„Informuojame, kad vykdydami jūsų prašymą (…) dėl informacijos pateikimo, nustatėme, kad UAB „Vilniaus vandenys“ iki 2010 m. kovo mėnesio nebuvo pildomi vykdytų viešųjų pirkimų žurnalai ar registrai, nėra duomenų ar dokumentų, patvirtinančių pirkimo organizatorių vykdytus mažos vertės ir kitus supaprastintus pirkimus, apie kuriuos nebuvo skelbiama, todėl negalime Jums pateikti prašomos informacijos apie visus prikimus, vykdytus rašte nurodytais laikotarpiais“, - dokumentą parašu užtvirtino D.Indriūnas, kuris netrukus vadovo vietą užleido naujam direktoriui Valentinui Miltieniui, o pats grįžo patarinėti finansų klausimais Vilniaus merui Viliui Navickui.

V.Navicko partijos kolega, Ūkio ministras Dainius Kreivys į tokį oficialų atsakymą sureagavo audringai: jis kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK), prašydamas neleisti šiai bendrovei kelti šalto vandens kainos. Mat nėra dokumentų, pagrindžiančių, ar viešieji rikimai vykdyti skaidriai, o šie galėjo turėti tiesioginės įtakos bendrovės ekonominiams rodikliams.

Nesulaukusi iš „Vilniaus vandenų“ prašytų dokumentų VPT savo ruožtu ketina kreiptis į prokuratūrą.

Suklydo rašydami atsakymą?

Šeštadienį „Vilniaus vandenų“ surengtoje spaudos konferencijoje bendrovės direktorius administracijai Rimantas Šerkšnas patikino, kad visi dokumentai apie bendrovės vykdytus viešuosius pirkimus nuo pat 2006 m. yra. Dar daugiau, juos iki pat penktadienio vakaro nagrinėjo VPT atstovai, kurie surinktą informaciją ketina apdoroti iki liepos 22 d ir tik tada pateikti savo vertinimus: skaidriai ar ne „Vilniaus vandenys“ vykdė viešuosius pirkimus.

Įdomu tai, kad pats R.Šerkšnas, dabar tikinantis, jog visi dokumentai egzistuoja, buvo to skandalingo rašto, kurį pasirašė D.Indriūnas, rengėju. Tačiau dabar pripažįsta, kad dokumentas parengtas su spragomis, todėl jį VPT vadovybė suprato klaidingai.

„Jie prašė pateikti 2007-2010 m. informaciją apie vykdytųs viešuosius pirkimus pagal jų nurodytą formą. Mes dokumentų, atitinkančių jų prašomą formą, neturėjome, todėl pateikėme tokį atsakymą. Sutinku, jis gal neteisingai suformuluotas, bet po to visa informacija buvo pateikta su 20 lapų priedu tiesiai į VPT rankas“, - tikino R.Šerkšnas.

Klaidos kaina – pusė milijardo litų

VPT pateikta klaidinanti informacija gali turėti neigiamos įtakos „Vilniaus vandenų“ ateičiai. Mat bendrovė turi pasitvirtinusi grandiozinį investicijų planą iki 2014 m. už 460 mln. litų. Su Europos Sąjungos parama planuojama atnaujinti vandens ir nuotėkų valymo įrenginius, vamzdynus, baigti statyti dumblo apdorojimo įrenginius Lazdynuose.

Tačiau norėdama įsisavinti ES paramą bendrovė privalės į plėtrą investuoti ir savo lėšų, kurių neabejotinai teks skolintis iš bankų. Šie paskolos neduos, jeigu bendrovė bus nuostolinga. Pernai „Vilniaus vandenys“ metus baigė su 12 mln. litų nuostoliu. Norėdama išbristi iš skolų ir įgyvendinti investicijas bendrovė privalo kilstelėti šalto vandens kainą 50 proc. VKEKK, sprendžianti kainos likimą, atsižvelgdama į Ūkio ministro nuogąstavimus dėl neskaidrių viešųjų pirkimų, bendrovės prašymą gali atmesti. 

„Kaip vilnietis irgi sergu, kad kaina nebūtų didinama. Esu už tai, kad ji būtų net mažinama, bet yra objektyvių priežasčių.  Lėšų neužtenka, reikės skolintis, vesti derybas su bankais, bet,  jeigu įmonė dirba nuostolingai, patys įsivaizduojate, kokios gali būti tos derybos su bankais. Tiesiog galime būti priversti tas investicijas atidėti, o jos susijusios su vilniečių vartojamo geriamo vandens kokybe“, - būgštavo naujasis „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius V.Miltienis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra