Britų biblioteka interneto lankytojams pateikė senuosius graikų rankraščius

Britų biblioteka paskelbė internete daugiau kaip ketvirtį joje saugomų graikiškų rankraščių, kurių bendra apimtis - daugiau kaip 280 tomų.

Rankraščiai laisvai pasiekiami surinkus adresą www.bl.uk /manuscripts. Biblioteka nurodo, kad ši rankraščių kolekcija - viena reikšmingiausių už Graikijos ribų - leis susipažinti su daugiau kaip 2000 metų siekiančia helenistine kultūra.

Biblioteka iš viso turi sukaupusi daugiau kaip 1000 graikiškų rankraščių, daugiau kaip 3 tūkst. papirusų ir didžiulę kolekciją ankstyvųjų graikų spaudinių.

Jais naudojasi mokslininkai, tyrinėjantys Viduržemio jūros šalių klasikinio ir Bizantiškojo laikotarpių literatūrą, istoriją, mokslą, religiją, filosofiją ir meną.

"Štai ko mes laukiame iš naujųjų technologijų, tačiau tai taip retai įvyksta", - sakė Kembridžo universiteto klasikinių studijų profesorė Mary Beard (Merė Bird).

"Su didžiulės vertės šaltiniais pasaulyje nemokamai galės susipažinti kiekvienas norintis žmogus - specialistas ar paprastas smalsuolis", - sakė ji.

Tarp ryškiausių skaitmeninių tekstų išsiskiria puikiai iliustruotas 1066 metų Konstantinopolyje sukurtas Teodoro psalmynas, bei Babrijaus pasakėčios, kurios buvo surastos Atono kalne 1842 metais. Rinkinyje yra 123 Ezopo pasakėčios, kurias pataisė didysis Bizantijos mokslininkas Demetrijas Triklinijus.

Šią iniciatyvą parėmė Stavros Niarchos fondas. Biblioteka siekia, kad senieji, trapūs ir reti dokumentai taptų prieinami platesnei visuomenei.

Tarp kitų skaitmeninių projektų - XVI amžiaus dailininko ir mokslininko Leonardo Da Vinci (Leonardo Da Vinčio) užrašų sąsiuviniai ir IV amžiaus Sinajaus kodeksas (Codex Sinaiticus), graikiškas Biblijos rankraštis, kuriame išliko ankstyviausias pilnas Naujojo Testamento tekstas.


Šiame straipsnyje: rastaigraikų raštaibiblioteka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių