Johno Hopkins universiteto Baltimorėje matematikai ir ekonomistai sukūrė naują kalendorių, kuriame nėra keliamųjų metų. Pagal naują kalendorių Kalėdos, gimtadieniai bei laisvos dienos būtų tomis pačiomis savaitės dienomis.
Siūlomame kalendoriuje kiekvieni metai turėtų 364 dienas. Kas penkerius ar šešerius metus, būtų savaitės trukmės „mažasis mėnuo“, kad kalendorius ir toliau sutaptų su saulės ciklu, rašo „Daily Mail“.
Ekonomistai apskaičiavo, kad toks kalendorius padėtų sutaupyti milijardus valstybėms bei gyventojams. Kitaip nei kiti kalendoriaus pakeitimo siūlymai, šis projektas ir toliau paliktų septynių dienų savaitę.
Pagal matematikų sukurtą kalendorių rugsėjis, kovas, birželis ir gruodis turėtų po 31 dieną. Visi kiti mėnesiai – 30 dienų.
Mokslininkas Richardas Henry teigia: „Mūsų projektas siūlo stabilų kalendorių, kuris yra metai kas metai identiškas. Tai leistų gyventojams racionaliai planuoti kasmetinius renginius ir šventes. Pagalvokite vien apie tai, kiek iššvaistoma laiko ir pastangų kasmet kuriant naujus kalendorius“.
Mokslininkas tikina, kad toks kalendorius ypač daug naudos atneštų pasaulio ekonomikai. „Mūsų kalendorius supaprastintų finansinius skaičiavimus“, - teigia specialistas. Pasak jo, šiuo metu yra prikurta daugybė tarptautinių dokumentų, kurie bando supaprastinti palūkanų skaičiavimus.
„Mūsų siūlomame kalendoriuje metų ketvirtis sudaromas ir 91 dienos – 2 mėnesiai po 30 dienų ir vienas su 31 diena“, - aiškina ekonomistas.
Pasak mokslininko, visi ankstesni bandymai pakeisti kalendorių buvo nesėkmingi, nes jais buvo norima panaikinti septynių dienų savaitę, o tai prieštarauja krikščioniškam pasauliui, kuriame reikia sekmadieniais ilsėtis. „Mūsų kalendorius šio ciklo netrikdytų“, - giriasi ekonomistas.
Naujausi komentarai