Kompanija Symanctec, užsiimanti kompiuterių saugumo sprendimais, atrado, kad populiariausiame socialiniame tinkle Facebook besireklamuojančios kompanijos paskutinius porą metų turėjo prieigą prie privačios vartotojų informacijos. Kaip teigia Symantec, šis informacijos „nutekėjimas“ yra atsitiktinis ir iki pastarųjų dienų nebuvo žinomas.
Trečios šalys turėjo prieigą prie tokios privačios informacijos kaip fotografijos, asmeninis susirašinėjimas ir asmeninė prieiga. Iš esmės, kompanijos galėjo net pačios publikuoti žinutes nieko neįtariančių vartotojų vardu.
Prieiga prie vartotojų duomenų tapo įmanoma dėl "IFRAME" platformos klaidos, kurios pagrindu kuriamos "Facebook" aplikacijos. Po to, kai vartotojai įdiegdavo aplikacijas, besireklamuojančios kompanijos gaudavo duomenis apie vartotojų buvimo vietą, amžių ir pomėgius. Aplikacijos diegimo metu tam tikri raktiniai kodai netyčia patekdavo trečioms šalims. Duomenų nutekėjimas prasidėjo dar 2007 m., kartu su "Facebook" aplikacijų atsiradimu.
"Symantec" duomenimis, šie duomenų nutekėjimai būdavo netyčiniai (galbūt ir taip). Kompanija rekomenduoja visiems vartotojams pasikeisti slaptažodžius. Facebook iš karto sureagavo į šį pranešimą, pakeisdama API versiją. Vis tik tokios duomenų paviešinimo pasekmės šiam socialiniam tinklui gali būti gana graudžios. Paskutiniu metu itin dažnai svarstomas privačios informacijos Internete klausimas, o tokie įvykiai mažų mažiausiai gresia bloga reputacija M. Zuckerberg‘o kompanijai.
Naujausi komentarai