Pereiti į pagrindinį turinį

JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS

2012-05-31 12:51
JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS JAV privatus kosminis laivas rengiamas atsijungimui nuo TKS

Tarptautinėje kosminėje sotyje (TKS) rengiamasi JAV bendrovės „SpaceX“ krovininio laivo „Dragon“ grįžimui į Žemę, pranešė trečiadienį NASA ir „SpaceX“ atstovai.

Pasak NASA, „Dragon“ atsijungimas nuo TKS numatytas ketvirtadienį 5 val. 35 min. JAV rytinės pakrantės (12 val. 35 min. Lietuvos) laiku. Pasiekęs Žemę jis turėtų nusileisti į vandenį Ramiajame vandenyne ties Kalifornija apie 14 val. 44 min. Grinvičo (17 val. 44 min. Lietuvos) laiku.

„Dar mūsų “SpaceX„ laukia daugybė dalykų“, - sakė šios bendrovės kosminės misijos vadovas Johnas Couluris per trumpą spaudos konferenciją erdvėlaivio sugrįžimo išvakarėse po septynias paras trukusio lankymosi orbitinėje stotyje.

„Kartą mes tai jau darėme“, - nurodė jis, primindamas bandomąjį kapsulės „Dragon“ skrydį 2010-ųjų gruodį, kai ši kapsulė pasiekė orbitą, o vėliau saugiai grįžo į Žemę.

„Vis dėlto tai labai sunki skrydžio fazė, - pridūrė jis. - Mes nežiūrime į tai lengvabūdiškai“.

Kapsulė turėtų nusileisti į vandenyną taške, esančiame apie 490 jūrmylių (apie 900 km) į pietvakarius nuo Los Andželo; ten jau pasirengę sutikti erdvėlaivį laukia trys laivai.

Tada kosminis aparatas bus gabenamas į Teksasą, o iš TKS paimtas krovinys bus grąžintas NASA. Tiesa, anot JAV kosmoso tyrimų agentūros pareigūnės Holly Ridings (Holi Raidings), jei kas nors nepavyktų ir krovinys būtų prarastas, jame nėra nieko nepakeičiamo.

Į TKS „Dargon“ nugabeno 521 kilogramą svėrusios įrangos, maisto produktų, kompiuterių, medžiagos mokslo eksperimentams, o į Žemę sugrįš su 660 kilogramų kroviniu.

Gegužės 25 dieną „SpaceX“ tapo pirmąja pasaulyje privačia bendrove, pasiuntusia į TKS privačią nepilotuojamą krovininę kapsulę, paskelbdama naujos komercinių kosminių skrydžių eros pradžią.

Jungtinės Valstijos pernai baigė savo daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programą, todėl Rusija liko vienintele šalimi, galinčia skraidinti į TKS ir atgal astronautus bei krovinius.

Japonija ir Europa turi krovininių kosminių laivų, galinčių skraidyti į TKS, tačiau jie sudega atmosferoje grįždami į Žemę, be to šios misijos turėtų baigtis artimiausiais metais.

Vadinasi, „SpaceX“ ir su ja konkuruojanti bendrovė „Orbital Sciences Corporation“ tikriausiai taps pagrindinėmis krovinių skraidintojomis į 100 mlrd. kainavusią kosminę stotį, kuri dar turėtų veikti iki 2020 metų, nurodė NASA.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų