Naudojantis specialia kompiuterine programa buvo atskleista, kaip atrodo statistinė anglė, airė, kinė, meksikietė, lietuvė ir kitų tautų moterys, praneša „Daily Mail".
Kaip rašo technologijos.lt, apjungiant daugybės nuotraukų, kuriose užfiksuoti moterų veidai, panašumus bei vyraujančius bruožus, iš jų sugeneruoti statistiniai tam tikros tautybės ar etninės grupės atstovių veidai.
Iš PAR kilęs, Stambule (Turkija) gyvenantis 46 m. projekto autorius Maikas Maikas (Mike Mike), atvykęs į kiekvieną šalį, nufotografuoja pirmojo šimto sutiktų ir fotografuotis sutikusių žmonių veidus. Tiesa, prieš fotografuodamas menininkas pasiteirauja moters tautybės.
Žinoma, gauti atvaizdai nė iš tolo nepretenduoja į tikruosius statistinių veidų vaizdus – visų pirma dėl to, jog labai menka eksperimento imtis: kiekvienos tautos veidas sugeneruotas tik iš kiek daugiau nei šimto skirtingų veidų. Tuo tarpu vien Lietuvoje moteriškų veidų turėtų būti daugiau nei milijonas.
Informacijos šaltinyje nepranešama, ar buvo naudotos visų amžiaus grupių moterų nuotraukos. Akivaizdu, jog pratiškai visi moterų statistiniai veidai išėjo ne vyresni nei 20-30 metų. Vis tik idėja – labai įdomi, o pirmojo bandymo rezultatai atskleidė, kad statistiniai visų tautybių moterų veidai yra žavūs.
Akivaizdūs ir kai kurie esminiai planetos regionų gyventojų veido bruožų skirtumai – veidų formos, odos spalva ir kiti veido bruožai. Moterų iš Etiopijos ir Samoa – garbanotesni plaukai, Peru ir Irano moterų – didesnės burnos, rašo dailymail.co.uk. Įdomu yra tai, kad sutampa statistiniai lietuvės ir latvės portretai. Tai liudija, kad šių tautų moterys turi labai daug bendrų veido bruožų.
Tačiau šiose statistinių moters veidų gretose yra ir netikslumų. Pavyzdžiui, statistinis Pietų Afrikos Respublikos (PAR) moters veidas primena šviesiaodės moters veidą, nors minėtoje šalyje šviesiaodės moterys sudaro tik 9,2 proc. visos moterų populiacijos.
Įdomu ir tai, kad, pradėjus konstruoti statistinį bet kurios tautybės veidą, gana greitai tokio veido plaukai ima „tamsėti“, o blondinėms priskirtini plaukų atspalviai gana greitai dingsta. Tai pripažįsta ir eksperimento autorius M.Maikas: „Iš tiesų, šviesūs plaukai asimiliuojant fotografijas labai greitai „dingsta“. Kad statistinės moters veidas išeitų su šviesiais plaukais, reikėtų, jog 75 proc. populiacijos būtų šviesiaplaukės. Ko gero, tai įmanoma galbūt tik Islandijoje.“
M.Maikas atskleidžia, jog idėja generuoti statistinius veidus jam atėjusi dar studijų laikais, kai jis, sėdėdamas Londono metro halėse, stebėjo, kokia veidų įvairovė plaukia Londono metro požeminiais koridoriais – somaliečiai, indai, amerikiečiai, skandinavai, kinai ir šimtai kitų tautybių. „Ir tada man šovė mintis – o koks būtų statistinis londoniečio veidas? – prisimena M.Maikas. – Pamaniau, jei būtų įmanoma kažkokiu būdu apjungti visus nufotografuotus veidus ir gauti tam tikros konkrečios vietovės ateities gyventojo veidą. Argi tai neįdomu?“
Visus eksperimento metu gautus statistinius veidus rasite čia.
Naujausi komentarai