Katalikiškuose Filipinuose įsimylėjėlių dienos išvakarėse nemokamai dalyti „sargiai“

Filipinuose, kurie turi vieną iš didžiausių katalikų bendruomenių Azijoje, Šv.Valentino dienos išvakarėse gėles perkantiems vyrams buvo dalijami nemokami prezervatyvai.

Filipinų sveikatos apsaugos departamentas Maniloje esančiame Dangvos gėlių urmo prekyvietėje šeštadienį pastatė dvi palapines ir kioskus su užrašais "Ar esi seksualiai aktyvus?".

Pareigūnai dalijo skrajutes, kuriuose vyrai buvo raginami pasirūpinti apsauga nuo lytiniu keliu plintančių ligų, taip pat prezervatyvų pakuotes su užrašu "Visada būk saugus, Valentinai".

Kai kurie vyrai atvirai juokėsi, priimdami dovanas, kurias dalijo vyriausybės sveikatos apsaugos darbuotojai, vadovaujami Sveikatos apsaugos departamento vyriausiojo epidemiologo Erico Tayago (Eriko Tajago).

Tačiau E.Tayagas gynė šia akciją, sakydamas, kad vyriausybė privalo užkirsti kelią šalyje gausėjantiems užsikrėtimo AIDS atvejams.

Praeitą mėnesį paskelbti vyriausybės atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad kas trečias Filipinuose gimęs kūdikis yra nepageidaujamas ir neplanuotas.

Manila stengiasi kovoti su šalį apėmusiu demografiniu sprogimu, tačiau Katalikų Bažnyčia nepritaria gimstamumo kontrolės priemonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių