Dailininkė Vilija Kisieliūtė-Jonušienė pirmą kartą atstovaus Lietuvai didžiausiame meno renginyje Airijoje „Art Ireland", į kurį kasmet suvažiuoja per porą šimtų dailininkų, skulptorių bei meno galerijų atstovų iš viso pasaulio.
Lietuvos dailininkų sąjungos narė išbandyti savo jėgas šioje parodoje sumanė prieš metus, kai Dubline lankydama savo dukterį užsuko apžiūrėti ekspozicijos.
Lapkričio 14-16 dienomis vyksianti paroda nėra vienintelė tarptautinė Vilijos patirtis. Nuo to laiko, kai prieš daugiau kaip 20 metų baigė tapybos specialybę Vilniaus dailės akademijoje, Vilija savo kūrinius yra demonstravusi Lenkijoje, Vokietijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Prancūzijoje. Greitai personalinę parodą pristatys Maskvoje.
Vilijos kūryba nėra priskiriama jokiai konkrečiai krypčiai. Dailininkė mėgsta eksperimentuoti, niekuomet neleidžia sau nuobodžiauti tapydama tik vienu stiliumi. Taigi tarp jos darbų yra ir lyriškų gamtovaizdžių, ir abstrakcijų, vaizduojančių metų laikus, žmogaus bei gamtos ryšį, asmeninius prisiminimus.
Airijoje Vilija planuoja ne tik sudalyvauti parodoje „Art Ireland", bet ir aplankyti vietos lietuvių bendruomenę bei susitikti su ten gyvenančiais menininkais.
Naujausi komentarai