Gali būti, kad Didžiosios Britanijos mokslininkams pavyko įminti vieną didžiausių žmonijos istorijos mįslių – Stounhendžo akmenų paskirtį, praneša dailymail.co.uk.
Stounhendžas pastatytas maždaug 3100–2000 m. prieš mūsų erą. Iki šių dienų dar nėra aišku, kokia buvo statinio paskirtis. O teorijų būta įvairių: nuo astronominės stebyklos iki vietos, kurioje tuometiniai žmonės kontaktuodavo su ateiviais.
Tačiau Didžiosios Britanijos mokslininkai teigia, kad Stounhendžas buvo moderni bronzos amžiaus meno galerija, kurios „kūrinius“ atskleisdavo Saulės spindulių šviesa.
Mokslininkai, „apsiginklavę“ modernia 3D lazerių įranga, išsiaiškino, kad statiniui buvo panaudoti patys geriausi tuometiniai akmenys, kurie imdavo gražiausiai žibėti leidžiantis žiemos saulėgrįžos Saulei.
Negana to, lazerių spinduliais pavyko rasti dar bent 71 plika akimi nematomų, akmenyse išraižytų kirvių piešinių. Tokių iš viso yra net 115.
Tiesa, dabar neįžiūrimi piešiniai buvo puikiai matomi ankstyvajame bronzos amžiuje. Tam, kad juos atrastų, mokslininkai išanalizavo 850 gigabaitų informacijos!
Naujausi komentarai