Pereiti į pagrindinį turinį

Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas

2011-06-10 19:20
Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas Neįminti pasaulio šifrai: Voiničiaus manuskriptas

Neįmintų pasaulio šifrų paieškose bene pats paslaptingiausias būtų Voiničiaus (Voynich) manuskriptas. Susidomėjimą savotiškai didina ir jo sąsajos, kad ir silpnos, su Lietuva.

Viduramžių palikimas – storas manuskriptas pilnas įvairių augalų piešinių, astrologinių diagramų, nuogų nimfų piešinių ir visiškai nesuprantamais tekstais. Jau 100 metų kriptologams tai tikras galvos skausmas – nei vienas žodelis knygoje nebuvo iššifruotas.

Manuskriptas gavo Voiničiaus vardą. 1912 m. prekeivis knygomis Wilfridas Voiničius (Wilfred Voynich) rado šią knygą viename Italijos vienuolynų. Atradėjas buvo kilęs iš Lietuvos (nors tuo metu jau okupuotos Rusijos imperijos), gimęs Telšiuose, bajorų šeimoje. Anksti įsitraukė į revoliucinius judėjimus, kalėjo Sibire, bet pabėgo į Londoną, o galiausiai pasiekė ir JAV, kur pradėjo nedidelį knygų verslą.

Paslaptingojo teksto fragmentas

Paslaptingoje knyga buvo uoliai tyrinėta. Manoma, kad ji kadaise priklausė pačiam Šventosios Romos imperijos imperatoriui Rudolfui II. Visai neseniai buvo nustatytas ir tikslus knygos amžius: 95 proc. tikimybe manuskriptas buvo parašytas 1404 – 1438 m., taiga knyga yra laikoma viduramžių palikimu ir nebuvo sukurta paties Voiničiaus kaip apgaulė.

Didžiulė knyga stebina ne tik kriptologus, bet ir kitų sričių mokslininkus: praktiškai nebuvo atpažintas nei vienas knygoje pavaizduotas augalas, archeologai ir istorikai nėra atradę įvairių įrengimų pavaizduotų knygoje (kai kurie jų vaizduoja nuogas moteris besimaudančias kubile, o prie jų prijungti vamzdžiai kurie veda į konteinerius su įvairiais organais ir pan.), be to šifruotojai po ilgų bandymų metų, net ir pasitelkdami kompiuterius, neranda jokių galimų vertimų, nors simboliai pastoviai kartojasi ir iš išvaizdos primena žodžius.

Knyga sukėlė didžiulius debatus tarp mokslininkų. Nemaža dalis jų įsitikinusių, kad knyga tėra visiška apgaulė: nežinomas autorius galėjo sukurti paslaptingai atrodančia knygą, kad ją brangiai parduotų imperatoriui, o gal tiesiog buvo išprotėjęs, ar nežinomos raganių draugijos ir apeigų narys?

Entuziastų tai nesustabdo - toliau bandoma rasti knygos autorių, dešifruoti paslaptingus rašmenis.

Kol mokslininkai laužo ietis, mes siūlome pasigrožėti ir patyrinėti manuskriptą:

Dar negana? Siūlome pasižiūrėti ir video reportažus, bei laidas apie manuskriptą:

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų