Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos studentų ir dėstytojų bendruomenės prašymu trečiadienį skaitė paskaitą "Lietuva 2030: žvilgsnis į ateitį".
Premjeras pradėjo savo paskaitą prisiminimu, kad prieš daugelį metų šiame pastate buvo gera studentų valgykla, o vakarais vykdavo diskotekos, kuriose lankydavosi ir jaunas fizikos fakulteto studentas, kuriam dabar tenka stovėti prieš daugiau nei 300 žmonių auditoriją ir mėginti įtikinti juos patikėti, kad Lietuva nėra juoda nelaimės zona ir tikrai yra verta didelės sėkmės istorijos.
"Keistas dalykas – man gana lengvai sekasi įtikinti užsienio auditorijas bei verslo atstovus, kokia puiki šalis yra Lietuva: dinamiška, perspektyvi, kupina neribotų galimybių, nebijanti pokyčių, turinti daug išsilavinusių ir darbščių žmonių. Šiandien mėginsiu pasitikrinti, ar panašiai į mano paskaitos teiginius reaguoja Lietuvos studentai, kaip Masačiusetso technologijos instituto, Stanfordo universiteto, Londono ar Kopenhagos verslo mokyklų studentai", – sakė Premjeras A. Kubilius.
Kaip praneša Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba, dėmesinga auditorija puikiai priėmė Premjero pateiktą Lietuvos dinamizmo ir sėkmės perspektyvos galimą formulę, kurią A. Kubilius "pasiskolino" iš Džeko Velšo (Jack Welsh) kompanijos "General Electric" vadovo. "Anglų kalba ji skamba kaip "4E plius 1P", kur 4 E yra žmonių energija, kiek mes stiprūs ir pajėgūs; energetika, kiek mes galime įtikinti aplinkinius; 3E būtų – "edge" – ryžtas, gebėjimas priimti ryžtingus sprendimus; 4E – "execution" – sprendimų įgyvendinimas. Ir visa tai vainikuoja 1P – "passion" – aistra. Viską, ką darai, turi daryti su aistra ir tikėjimu", – kalbėjo A. Kubilius.
Paskaitos skaidruolėse buvo parodyti esminiai Lietuvos pasiekimai per 20 metų: nuo Nepriklausomybės paskelbimo, narystės ES, NATO iki būsimų pergalių ir iššūkių – 2011m. Mastrichto kriterijų atitikimo, pirmininkavimo ES, euro įvedimo, 2015 m. – Šiaurės šalių ir Baltijos regiono aukštųjų ir IT technologijų paslaugų centro susiformavimo ir kt. "Esame alkani sėkmės ir pergalių lyginant su šiandieninėmis Europos gerovės šalimis, todėl esame ir žymiai paslankesni, labiau dinamiški", – tikino Premjeras, priminęs, kad jis neabejoja tuo, kad po 20 metų Lietuvos bendruomenėje dominuos visuotinis kompiuterinis raštingumas, visuotinis anglų kalbos mokėjimas, gyventojų judrumas ir, svarbiausia, kūrybiškumas, gebėjimas inovatyviai spręsti problemas.
A.Kubilius atvirai kalbėjo apie globalios pasaulinės krizės padarinius Lietuvai, apie priimtus skausmingus, bet, tą jau ir laikas patvirtina ir užsienio autorių rašomos knygos fiksuoja, būtinus griežtus sprendimus, išmoktas pamokas. "Tai yra mūsų patirtis. Ir jei žinomas švedų-amerikiečių ekonomistas A.Aslundas savo neseniai išleistoje knygoje, analizuodamas trijų Baltijos valstybių patirtį krizės laikotarpiu, naudoja Švento Rašto žodžius ir teigia, kad, kas buvo paskutinis, tas bus pirmas, o JAV milijardierius Styvas Forbsas Baltijos valstybių pasiekimus kovojant su krize, pavadino "neapdainuotais Europos didvyriais", tai gal patikėkime patys tuo, kad esame gerame kelyje ir galime būti sėkmės istorija?", – klausė Ministras Pirmininkas.
Premjeras sulaukė daug klausimų. Auditoriją domino būsima SODROS reforma, galimybės įvesti progresinius bei nekilnojamojo turto mokesčius, priemonės, mažinančios bedarbystę, Premjero nuomonė apie emigraciją bei apie galimą imigrantų invaziją į Lietuvą, apie pasaulinio garso kompanijų investicijas Lietuvoje, apie dabartinių studentų perspektyvas Lietuvoje.
"Nėra stebuklingos burtų lazdelės, kuria mostelėjus nuo pirmadienio išnyktų visos problemos. Turime patys patikėti tuo, kad galime", – tvirtino Premjeras A. Kubilius.
Naujausi komentarai