Mokslininkai ir transliuotojai pirmadienį pranešė nufilmavę itin retai matomą apie aštuonių metrų ilgio kalmarą, plaukiojantį Ramiojo vandenyno gelmėse.
Japonijos nacionalinio mokslo muziejaus komandai pavyko pirmąkart nufilmuoti šį gelmių gyventoją jo įprastoje buveinėje, bendradarbiaujant su Japonijos visuomeninius transliuotoju NHK ir JAV televizija „Discovery Channel“.
Tyrėjai liepą pastebėjo šį kalmarą 630 metrų gelmėje, naudodami povandeninį aparatą už maždaug 15 kilometrų į rytus nuo Čiči salos Ramiojo vandenyno šiaurinėje dalyje.
Povandeninis aparatas su trijų žmonių įgula, kurios vienas iš narių buvo mokslo muziejaus darbuotojas Tsunemi Kubodera, plaukė paskui milžinišką galvakojį iki 900 metrų gylio, kol jis dingo vandenyno gelmėje.
NHK parodė juodoje gelmėje nufilmuotą sidabro spalvos gyvūną didžiulėmis juodomis akimis, plaukiantį prieš srovę ir laikantį savo čiuptuvais jaukui panaudotą kalmarą.
Šis gyvūnas buvo apie trijų metrų ilgio, tačiau „turėjo būti apie aštuonių metrų ilgio, jeigu du jo ilgieji čiuptuvai nebūtų nukirsti“, Ts.Kubodera sakė naujienų agentūrai AFP.
Jis nepaaiškino, kodėl šis kalmaras neturėjo dviejų čiuptuvų.
Tyrėjas nurodė, kad tai buvo pirmasis atvejis, kai šios rūšies kalmaras buvo nufilmuotas savo natūralioje aplinkoje - vandenyno gelmėse, kuriose mažai deguonies.
Ts.Kobudera, kuris yra kalmarų specialistas, taip buvo pirmąkart nufilmavęs gyvą milžinišką kalmarą 2006 metais, tačiau tik iš savo laivo, kai gyvūnas užkibo ant meškerės ir buvo iškeltas į paviršių.
Milžiniškas kalmaras architeutis kai kada vadinamas viena iš paskutiniųjų vandenyno paslapčių, gyvenantis žmonėms sunkiai pasiekiamoje ir mažai ištyrinėtoje aplinkoje.
Kalmaro nuotraukas galite pamatyti čia.
Naujausi komentarai