Mokslininkai atrado būdą, kuriuo galima „apgauti“ gliukozę vartojančias vėžio ląsteles. Sukurta cukraus rūšis, kurią suvartojusios vėžio ląstelės pasikeičia taip, kad paveiktos tam tikro vaisto, susinaikina.
„Didžiajai daliai vėžio rūšių gliukozė yra būtina, kad jų ląstelės galėtų daugintis“, - sakė Guy Perkinsas iš Kalifornijos universiteto, JAV.
Kartu su Rudy Yamaguchi iš Kyushu universiteto Japonijoje, G. Perkinsas atrado, kad vėžio ląstelės vartoti gali ir kitą, į gliukozę panašų, cukrų – vadinamąją 2-deoksigliukozę. Nuo įprastos gliukozės ji skiriasi tuo, kad pašalina baltymą, saugantį vėžio ląstelę nuo susinaikinimo.
Ląstelės silpnąją vietą tampa įmanoma paveikti vaistu ABT-263, kuris paleidžia veikti kitus baltymus, nebeapsaugotą vėžio ląstelę priverčiančius susinaikinti.
Toks gydymo būdas galėtų būti taikomas įvairioms vėžio rūšims, įskaitant kepenų, plaučių, krūties ir kraujo vėžį. Bandymo metu pritaikius šį gydymo būdą pelėms, jų prostatos vėžio augliai per kelias dienas beveik išnyko.
R. Yamaguchi ir G. Perkins tikisi greitai pradėti klinikinius šio gydymo būdo bandymus.
Naujausi komentarai