Tomas:
– Paaugliai yra dar besiformuojančios asmenybės. Jie nėra sukaupę pakankamai gyvenimiškos patirties, kad galėtų priimti tokius atsakingus sprendimus. Balsavimo teisę reikėtų suteikti tik nuo 18 metų, kai žmogus jau laikomas fiziškai ir psichologiškai subrendusiu.
Vida:
– Yra toks posakis: vienas gimsta jau suaugęs, o kitas ir visą gyvenimą vėją laukuose vaiko. Viskas priklauso nuo paties žmogaus, jo suvokimo lygio. Kai kurie paaugliai protingesni už daugumą vidutinio amžiaus žmonių. Vis dėlto, manau, nereikėtų vaikų velti į politiką. Viskam ateina savas laikas. Prisiminusi save tokių metų, abejoju, ar balsuodama būčiau priėmusi tinkamą sprendimą.
Vidmantas:
– Apie šį pasiūlymą girdėti dar neteko. Manau, kad tokių metų jaunuoliai dar nėra pakankamai įsigilinę į politiką. Man 19, galiu pasakyti, kad prieš keletą metų dar tikrai nebūčiau galėjęs balsuoti. Jaunimui visai ne tas galvoje. Žinoma, pasidomėti politine situacija galima, tačiau balsuoti – nereikėtų.
Arvydas:
– Manau, 16 metų sulaukęs žmogus yra pakankamai sąmoningas ir protingas. Pats turiu vaikų. Kai jie buvo paaugliai, politika itin nesidomėjo. Vis dėlto, jeigu tada būtų galėję balsuoti, tikiu, būtų pasirinkę teisingai.
Laurynas:
– Balsuoti leisti tikrai negalima. Galiu drąsiai teigti, jog dauguma 16-mečių politika nesidomi. Norint rinkti valdžią, reikia turėti bent menką supratimą, kas ten vyksta. Kažin ar paaugliams tai rūpi. Pats balsuoju kasmet, bet, atsukus laiką atgal, drįsčiau abejoti, ar rinkimų metu būčiau pasirinkęs objektyviai.
Leonas:
– Tokiam siūlymui tikrai nepritariu. Tokio amžiaus asmenis dar galima vadinti vaikais. Dauguma dar neturi tvirtos nuomonės ir požiūrio apie politiką, politines partijas, kandidatus. Naiviais rinkėjais galima lengvai manipuliuoti.
Violeta:
– Abejoju, ar ką tik pasus gavęs jaunimas gali rinkti valdžią. Manau, kad šis siūlymas yra nelogiškas ir jam pritarta nebus.
Naujausi komentarai