Kas sargdina žmogaus kūną? Pereiti į pagrindinį turinį

Kas sargdina žmogaus kūną?

2014-12-15 09:24
Kas sargdina žmogaus kūną?
Kas sargdina žmogaus kūną? / Shutterstock nuotr.

Judesio harmonijos šaknys yra giliai senovės civilizacijose. Tūkstantmečių senumo kultūrose egzistavo ritualiniai šokiai, judesiai, gydantys įvairiausias ligas. Iš to ir kilo judesio terapijos pavadinimas. Judesių terapija veda į judesių harmoniją, kuri suderina mūsų organizmą. Kiekvienos tautos šokiuose galima pamatyti dvasinį gyvenimą. Judesio terapija suderina fizinį kūną su psichika ir dvasia, ir šiuo metu tokios treniruotės vyksta "Saturne".

Tyrinėdami judesius galime pamatyti, kad įvairiausios kultūros judesiai gali papasakoti mums daugybę dalykų. O tyrinėdami istoriją galime pamatyti, jog šokiai, įvairūs judesiai buvo vienas svarbiausių bendravimo aspektų. Manoma, kad žmogaus dvasinis gyvenimas tiesiogiai susijęs su kūno judesiais.

Terapija, kuri jungia savyje kūno judesį ir emocijas, vadinama šokio-judesio terapija.

Pats svarbiausias judesio terapijos aspektas yra tai, kad žmogus išmoksta suvokti judesių priežastis, kokybę ir svarbą savo kūno bei psichikos sveikatai. Kiekviena charakterio savybė gali būti išreikšta tam tikra kūno poza. O individualumas kūne pasireiškia raumenų atsipalaidavimu ir įtampa. Žmogus, specialiais judesiais išsilaisvinęs iš įsitempusių raumenų, kompleksų, iš naujo pajunta savo kūną ir pradeda pažinti jo kalbą.

Judesio terapija kūnui grąžina fiziologinį ir psichologinį harmoningą funkcionavimą. Ši terapijos sistema suteikia kūnui teisingą laikyseną, tobulina jo linijas, lankstumą. Taip pat išgyvendina žalingus įpročius. Slegiami gyvenimo sunkumų mes dažnai vaikštome susikūprinę, palinkę, nusiminę. Tai tampa kūno laikysenos įpročiu ir keičia mūsų charakterį ne į gerąją pusę.

Judesio harmonija pasiekiama sąmoningai judant, per užsiėmimus taikant individualų ir grupinį kokybišką judėjimą. Žmogaus judesiai po ilgalaikių užsiėmimų tampa iškalbingesni, laisvesni, harmoningesni ir estetiškesni.

Bet koks raumenų judėjimas gali būti tiek harmoningas, tiek chaotiškas. Judesių kalba atspindi nuotaikas, emocijas. Judėjimas yra sąmonės pagrindas. Netgi kvėpavimas yra judėjimas, ir jeigu jis neteisingas, tuomet jaučiame vidinę įtampą. Visi įpročiai – tiek sveiki, tiek žalingi – įgyjami per pasikartojančius judesius. Juos veikia mintys, nuo kurių ir prasideda judesio terapijos užsiėmimai. Žmonės, praradę ryšį su savo kūnu, nebegirdi jo tikrųjų poreikių, jo balso ir suteikia jam tai, ko nereikia ir nuo ko jis pradeda sirgti. Dabartinė visuomenė į kūną žvelgia vos ne kaip į daiktą, ir tik pajutę skausmą žmonės pradeda juo tinkamai rūpintis.

Didžiausias judesio terapijos proceso veiksnys yra tai, kad čia žmogus pats save ištiria per savo judesius ir pats save tobulina, gydo judėdamas teisingai, laisvai, harmoningai, kartu su savo mintimis ir vidumi. Judesio terapijoje svarbiau yra, kaip jūs jaučiate judesį, o ne kaip jį atliekate. Yra trys pakopos judesio harmonijai pasiekti. Pagrindinis dalykas yra, kai trenerė išmoko žmogų aiškiai išjausti kūno dalis, kvėpavimą, jausmus, vaizdus. Taip pat svarbus judesio išraiškos tobulinimas, kai vystomas lankstumas, judesių įvairovė, jėga, amplitudė. Svarbus ir spontaniškų judesių vystymas, kai improvizuojamas šokis, kuris gimsta iš vidinio noro judėti, įskaitant įvairius išgyvenimus ir džiaugsmus.

Judesio terapijoje pasireiškiantys autentiški judesiai aktyvuoja tas kūno dalis, kurios kažkada buvo paveiktos stresų ar blokuotos negatyvių emocijų.
Judesio harmonija – tiltas tarp sąmoningumo ir pasąmonės.

Lankantysis užsiėmimus išmoksta išsamiau, laisviau save išreikšti, išmoksta neprarasti savo autentiškumo, savitumo, savojo "aš" kontakte su kitais žmonėmis. Judesio terapija harmonizuoja ne tik patyrusius ligą, stresą, depresiją, ji aktyviai taikoma sveikiems žmonėms. Tai padeda išsaugoti, atkurti psichikos ramybę ir bendrauti tiek individualiai, tiek žmonių grupėse.

Kartais žmonės kompleksuodami slepia arba nutyli savo emocijas, kurios niekur nedingsta ir atsispindi kūno judesiuose, laikysenoje, psichosomatinėse ligose. Todėl judesio terapija yra tiesiogiai susijusi su emocijų išraiška ir transformacija. Kiekviena emocija turi savo vertybes ir išraišką. Būtent slepiama, nerodoma emocija gali iškreipti ir susargdinti kūną. O būtent judesys leidžia išvaduoti negatyvius emocinius blokus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra