Sportui – jokių biudžeto lėšų?

Norėčiau vienąkart paklausti mūsų valdininkų ir politikų. Kodėl mūsų visų pinigai, tai yra biudžeto lėšos, mėtomos sportui? Kodėl remiami net privatūs sporto klubai, turintys savo savininkus?

Juk jeigu valdiškos institucijos staiga imtų remti biudžeto pinigais privačias uždarąsias akcines bendroves, tokiems valdininkams iškart būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes tai yra nusikaltimas.

Lygiai toks pat nusikaltimas yra remti privačius arba visuomeninius sporto klubus. Jų įvairūs darbeliai jau ne kartą yra sulaukę rezonanso visuomenėje. Buvo skandalų daugybėje miestų.

Štai Šiauliuose paaiškėjo, kad buvo išgryninti paramos pinigai, kurių dalį galbūt kai kas pasisavino, o dalį kai kam vis nunešdavo viešosios įstaigos, valdančios sporto klubą, vadovas.

Kaip galima remti tokius veikėjus, juk jie sukčiai?

O ir šiaip blaiviai mąstantiems žmonėms kyla klausimas, kodėl yra remiami sportininkai, kurie nesukuria jokio produkto ir niekam neduoda jokios naudos?

Kaip kažkada teisingai pastebėjo vienas "Klaipėdos" skaitytojas ar skaitytoja, sportas tik skatina žemuosius žmonių instinktus. Tai yra baisu. O valdžia dar remia visa tai.

Pažiūrėkite, kaip sužvėrėja vadinamieji sirgaliai, kai žaidžia jų komanda. Atrodo, kad jie gali užmušti bet ką čia pat gatvėje.

O kaip jie elgiasi, jei laimimos varžybos? Eina girti, viską daužo, triukšmauja, rėkia, tarsi apduję... Ir visa tai dėl ko? Kad kažkas į krepšį įmetė daugiau kamuolių.

Tai juk kvailystė ir nesąmonė, pinigų švaistymas.

Sportininkai turėtų dirbti, kaip ir visi žmonės, o už sportavimą jie neturėtų gauti jokių algų.

Tegul remia privatūs rėmėjai, kurie niekaip neturėtų būti susiję su valstybiniais užsakymais, nes tuomet paprastai prasideda pinigų perpumpavimai privatiems asmenims.

Sportas yra blogis, tai jau seniai daug kam aišku. Pažiūrėkite, kiek šiandien turime skandalų dėl nesąžiningumo, dopingo, varžybų pirkimo, machinacijų.

Kai kuriais atvejais tai baigiasi net jaunų žmonių mirtimis, kaip matome iš skaudaus lietuvio dviratininko atvejo, užfiksuoto Italijoje.

O tie pinigai, kurie dabar skiriami šiam reikalui, turėtų atitekti kultūrai, žmonių švietimui, miesto aplinkos tvarkymui.

Juk šiandien net elementarių žinių apie higieną, apie tai, kad apatinius reikia keisti kasdien, o ne vieną kartą per mėnesį, žmonės neturi. Gatvėse pilna nevalyvų žmonių, kurie mėnesiais nesiprausia, nes jie nesupranta, kad tai negerai. Ar tai puošia mūsų miestą?

Va, nuo ko reikia pradėti, o ne mėtyti suprakaitavusių sportininkų, kurie net nežino, kaip elgtis valgykloje ir šiaip viešoje vietoje, rėmimui. Juk jie neauklėjami, o tik negailestingai treniruojami tampa chamais (yra ir retų išimčių, suprantama).

Ką, pavyzdžiui, veikia ir kuo užsiima Sporto skyrius? Kam jis išvis reikalingas? Ar tai irgi nėra begėdiškas valdiškų lėšų švaistymas?

Tik švietimas pavers mūsų šalį civilizuota, o ne mokesčių mokėtojų lėšų nusikalstamas mėtymas sportui. Tegul, kaip minėta, sportininkams moka privatūs rėmėjai, o biudžeto pinigų, ponai sporto funkcionieriai ir politikai, nelieskite. Yra kilnesnių jų panaudojimo būdų.NAUJAUSI KOMENTARAI

GGG

GGG portretas
Ponia Zujevienė ką rūkot, kad galvele taip nulėšia...

Anonimas

Anonimas portretas
"......sportas yra blogis , ir tai seniai visiems aišku...." .po šitos intro .gerb. autorės norisi kažką bent parašyti.Šiaip į kvailas diskusijas nesiveliu,bet kada neišmanėliai ir šiaip ne kokios reputacijos komentatoriai pradeda viešinti savo rašliavas -negali tylėti . Sportas yra gėris .Tiesiog tai nediskutuotina ir visų Nobelio laureatu ir profesorių tas yra patvirtinta.Neklaidinkim vienas kito apie profesionaliems klubams skiraimus pinigus,lėšų skirstymo skaidrumą ir tttt. Vaikų sportui .jų užimtumui dėmesys ir lėšos turi būt skiriamos .

Labai

Labai portretas
teisingos mintys. Nė vieno cento tiems medalikėlių specialistams. Sportas pas mus seniai pasidarė pinigų plovykla.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Kaip prieiti prie vandens?
  Kaip prieiti prie vandens?

  Portalo skaitytojas Vytas turi pastabų dėl Dangės skvero rekonstrukcijos – jis sako, kad dėl užkaltų metalo polių nebebus galima nusileisti prie vandens, o tai gali pareikalauti ir žmonių gyvybių, nes nelaimės atveju nebus įmanoma užlip...

  2
 • Kapinėse baisiau nei Sibire?
  Kapinėse baisiau nei Sibire?

  Atėjo laikas pakalbėti apie tvarką Lėbartų kapinėse. ...

  11
 • Pribaigs ne liga, o valdžia
  Pribaigs ne liga, o valdžia

  Mūsų dabartinė valdžia yra labai greita vis ką nors uždrausti. Nepamenu, kad jos atstovai būtų ką nors leidę. ...

  21
 • Klausimas: iš kur milijonai?
  Klausimas: iš kur milijonai?

  Nustebino Vakaruose ir Lietuvoje pasirodę straipsniai apie ilgametę televizijos sveikatos laidų vedėją Jeleną Vasiljevną Malyševą. Keista, jog, pasirėmus "The Daily Beast" publikacija, aiškinama, kad ši moteris televizij...

  7
 • Užburtas rinkimų ratas
  Užburtas rinkimų ratas

  Ne kartą ir ne vienas pretendentas į Seimą savo prieš rinkimus dalytuose pažaduose yra išsakę ryžtą keisti arba tobulinti rinkimų sistemą šalyje. ...

 • Tarsi senolių genocidas
  Tarsi senolių genocidas

  Jau bemaž du mėnesiai, kai gyvename karantino sąlygomis. Visą tą laiką neiškėliau iš namų kojos. Juk taip liepė – vyresniems nei 60 metų žmonėms prisakė būti namie. ...

  7
 • Ko nesuvokia sporto specialistai?
  Ko nesuvokia sporto specialistai?

  Dabar svarbiausia nugalėti visą pasaulį sukrėtusią tą klastingą "dievo koronę". Tačiau gyvenimas nestovi vietoje – ne už kalnų vasara. Smiltynės ir Antrosios Melnragės paplūdimiai vėl pasipuoš mėlynosiomis vėliavomis. ...

  2
 • Kodėl žmonės taip elgiasi?
  Kodėl žmonės taip elgiasi?

  Aš norėčiau bent jau suprasti, kodėl žmonės per Velykas stengėsi vis kažkur išvažiuoti, nors buvo prašoma to nedaryti. ...

  2
 • Visa tiesa apie maisto donorus
  Visa tiesa apie maisto donorus

  Skaičiau dienraštyje Viktorijos Razgun pastebėjimus "Ko išties bijo lietuviai?" ("Klaipėda", 2020 04 16). ...

  6
 • Kur išgaravo buvęs mandagumas?
  Kur išgaravo buvęs mandagumas?

  Negaliu suprasti, kas atsitiko siuntinių gabenimo bendrovei "Omniva"? Dabar daug kas užsisako prekes internetu. Jas atveža ir įdeda į siuntinių dėžutes, kurios yra kiekviename mieste. Labai patogu. ...

  21
Daugiau straipsnių