Angelo žmonos kaltinimai

Mirus arabų pasaulio didvyriui Gamaliui Abdel Nasserui Husseiniui (1918–1970), Egipto prezidento postas atiteko jo patikėtiniui Muhammadui Anwarui el-Sadatui (1918–1981). Nemažai politikos ekspertų tarpusavyje kuždėjosi, kad Muhammadas yra nykus ir nuobodus žmogus, neturintis nė lašelio charizmos.

Anksčiau kalbėta, kad jis tik blankus visų mylėto Gamalio pastumdėlis, kuris prezidento poste ilgai neužsibus, tačiau šiuo metu keliamos naujos hipotezės, teigiančios kad jau tada tamsioje naujojo Egipto valdovo galvoje sukosi daugybė įvairiausių idėjų, privertusių ne vieną dorą ciniką iš nuostabos pakelti antakį.

Viskas prasidėjo 1973 m. spalio 5 d., kai plikagalvis Izraelio tarnybos "Mossad" vadovas Zvi Zamiras (1925) buvo priverstas mesti kasdienius darbus ir vėl lėkti į kitą pasaulio kraštą. Šį kartą jam teko keliauti į Didžiosios Britanijos sostinę Londoną, miestą, kuriame kadaise, pasak įvairių liežuvautojų, jis tarnavo kariniu atašė.

Susitikimas britų salose buvo itin svarbus, mat su Z.Zamiru asmeniškai panoro pasikalbėti vienas svarbiausių ir slapčiausių "Mossad" informatorių, apie kurio tikrąją tapatybę žinojo tik siauras išrinktųjų ratas.

Į Izraelio slaptųjų tarnybų konspiracinį butą Angelu vadinamas šnipas atvyko vėlai vakare. Per bene šimtą dvidešimt minučių trukusį pokalbį, Z.Zamiras sužinojo, kad jau po kelių valandų, spalio 6-ąją, Egipto ir Sirijos koalicija pradės koordinuotą Izraelio puolimą. Angelu vadinamas asmuo jau buvo keletą kartų "Mossad" vadovybei pateikęs klaidingų žinių apie gresiantį karą, tačiau šį kartą plikagalvis Z.Zamiras neturėjo jokios priežasties abejoti informatoriumi.

"Kariuomenės ginasi viena nuo kitos metų metus, o pergalę pasiekia per vieną dieną. Jeigu tokioje padėtyje karvedžiai dar gaili suteikti laipsnių, paskirti piniginių apdovanojimų ir visiškai nenutuokia apie priešo padėtį, tai yra nežmoniškumo viršūnė. Tas, kuris gaili, nėra geras karvedys savo žmonėms, nėra savo valdovo pagalbininkas, nėra pergalės šeimininkas. Todėl išmintingi valdovai ir įžvalgūs karvedžiai puldavo ir laimėdavo, atlikdavo žygdarbius, pranokdami kitus, nes viską žinojo iš anksto. Išankstinio žinojimo negalima įgyti iš dievų ir demonų, negalima įgyti remiantis reiškinių gretinimu, negalima įgyti ir remiantis įvairiausiais skaičiavimais. Žinių apie priešo padėtį ir būklę galima gauti tik iš žmonių. Todėl yra penkios šnipų, kuriais galima pasinaudoti, rūšys: vietos šnipai, vidaus šnipai, išvirkšti (dvigubi) šnipai, mirties šnipai ir gyvenimo šnipai. Kai veikia visos penkios šnipų rūšys, o niekas nežino jų veiklos kelio, tai vadinama "neperprantama paslaptimi", – grubiai ir tiesmukai rėžiama senovės Kinijos išminčiui Sun Tzu (544–496 pr. Kr.) priskiriamo traktato "Karo menas" tryliktame skyriuje.

Angelo tapatybė išliko neperprantama paslaptimi daugiau nei trisdešimt metų. Apie šį informatorių buvo pasakojamos įvairiausios istorijos, jam būdavo priskiriamos pačios įstabiausios savybės, kai kas net veikiausiai įtikėjo, kad Angelas yra ne šio pasaulio gyventojas.

Po 1973 m. karo iš pareigų gėdingai atleistas Izraelio karinės žvalgybos "Aman" vadovas generolas Eli Zeira (1928) XXI a. pradžioje nusprendė pateikti pasauliui savąją 1973 m. rudens įvykių versiją.

Jis pareiškė, kad su išrinktąja tauta bendravęs Angelas buvo ne kas kitas, o pats Ashrafas Marwanas (1944–2007) – Egipto prezidento G.A.N.Husseinio žentas. Tarsi to būtų negana E.Zeira paskleidė teoriją, kad A.Marwanas buvo išvirkščias (dvigubas) egiptiečių agentas, skleidęs žydams dezinformaciją, mat Sirijos ir Egipto koalicijos puolimas 1973 m. spalio 6 d. prasidėjo ne vakare, kaip A.Marwanas tvirtino susitikimo su Z.Zamiru metu, o tos pačios dienos popietę.

Dėl šios hipotezės tarp E.Zeiros ir Z.Zamiro kilo rimtas kivirčas, kuris galiausiai pasiekė teismo salę, mat buvęs "Mossad" šefas kategoriškai neigė išvirkščio (dvigubo) agento koncepciją ir priekaištavo buvusiam "Aman" generolui dėl atskleistų valstybės paslapčių.

Turtingų ir žymių žmonių gyvenimo būdo detales narstantys liežuvautojai teigia, kad į Egipto prezidento šeimą A.Marwanas pradėjo skverbtis XX a. septintajame dešimtmetyje. Tuo metu jis ėmė rėžti sparną aplink diktatoriaus dukterį Moną. Jis buvo kilęs iš gerbiamos ir pasiturinčios šeimos, o prieš susipažindamas su Mona, gana sėkmingai žengė chemiko keliu.

Pikčiurnos tvirtina, kad Gamalis iš karto perprato būsimojo žento charakterį ir užmačias, mat Mona nebuvo nei dailiausia, nei protingiausia Egipto valdovo dukra, tačiau susidūręs su numylėtinės spaudimu, žydams, prancūzams ir britams prakeiksmus siuntęs vyras neretai tapdavo bejėgis.

Po vedybų su prezidento dukra A.Marwanas išvyko į Londoną kelti kvalifikacijos. Didžiosios Britanijos sostinėje jis pamėgo prabangą, meilės nuotykius ir vakarėlius. Jam ėmė stigti pinigų. Teigiama, kad išgirdęs apie žento išdaigas, Egipto valdovas jį kone pats partempė atgal į faraonų žemę ir paskyręs jam nereikšmingų bei neįdomių darbų, įsakė savo pavaldiniams akylai jį stebėti.

Galiausiais nuobodžiaujantis, pinigų stokojantis ir uošvio pažemintas A.Marwanas dar kartą nuvyko Londoną. Čia jis nusprendė susisiekti su žydais ir pasiūlyti judėjams savo paslaugas. Gamalio žentas buvo pakankamai protingas, kad suvoktų paprasčiausios SSRS ginkluotės ir technikos tiekimą Egiptui įrodančios ataskaitos arba įprasto egiptiečių ir sovietų susitikimo protokolų vertę.

Kai kas teigia, kad už kiekvieną A.Marwano praneštą informaciją judėjai buvo priversti pakloti po 100 tūkst. dolerių.

Mirus uošviui, A.Marwano karjera įgavo naują kvėpavimą. Angelas, matyt, greitai suprato daugelio nuvertinto Muhammado Anwaro el-Sadato potencialą, o naujasis Egipto lyderis veikiausiai siekė parodyti egiptiečiams ir kitiems musulmonams, kad Nasserų klano nariai jį palaiko.

Angelas mirė Londone 2007 m. vasarą iškritęs iš savo buto balkono. Dėl vyro mirties Mona žiniasklaidoje apkaltino Izraelio tarnybos "Mossad" agentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirmam

Pirmam portretas
Visiškai su tamsta sutinku. Ne daug kur gali rasti ką nors originalaus, visi tik apie kovida, politoka ar girtuoklis žvaigždes, kai netyčia prisilupo, paskui prie vairo sėdo, paskui į areštinę per sėdo, paskui mylimasis namo parvežė, vėliau viešas atsiprašė ir išgane. Dabar sėdi kaip varlė ekrane tarsi nieko nei nebuvo. Grįžtant prie temos, šitas autorius tuo ir kitoks, už tai ir paplokime.

Pirmas

Pirmas portretas
Man pvz. tai labai įdomu, nes rašo tokiom temom, kur niekur daugiau nepaskaitysi. Todėl ir laukiu kiekvieno penktadienio.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Pandemija padėjo atrasti savanorystę
  Pandemija padėjo atrasti savanorystę

  Europos Komisijos (EK) duomenimis, prieš kelerius metus savanoriška neatlygintina veikla padedant kitiems Lietuvoje užsiėmė tik 15 proc. gyventojų. Dabar nevyriausybinės organizacijos fiksuoja pandemijos metu išaugusį, savanoriauti p...

 • XXI a. vergovė
  XXI a. vergovė

  Darbo kodeksas vis laisvėja, o požiūris į nedirbančius gyventojus griežtėja. Ilgalaikiai bedarbiai, atsisakę dviejų darbo pasiūlymų, ne tik savo pašalpos nebegaus, bet ir nebebus valstybės draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). ...

  1
 • Už lango – marazmų snygis
  Už lango – marazmų snygis

  Kiekvienas Lietuvoje zylioja kaip moka. Štai visų stilistų stilistas jau lygina miestų eglutes: viena graži, apie kitą – nė žodžio, o į kaimietiškas net nepažvelgė. Koks yra esminis grožio kriterijus, niekas nežino, bet, prasid...

  7
 • Galimybių paso kaina
  Galimybių paso kaina

  Galimybių pasą (GP) pasiskiepijus galima gauti nemokamai. Visi kiti variantai kainuoja. ...

  17
 • Gyvenimas gerės
  Gyvenimas gerės

  Kai normalūs Europos klubai dar tik ruošiasi svarbiausioms sezono kovoms, Lietuvos futbolininkai ramiai pakuojasi daiktus skristi į Egiptą. Arba Turkiją. Ar dar kur nors, kur galėtų ekonominiu režimu praleisti ilgai lauktas atostogas. ...

  3
 • Plikledžio iššūkiai: kada traumos pripažįstamos darbinėmis
  Plikledžio iššūkiai: kada traumos pripažįstamos darbinėmis

  Kasmet iškritus pirmajam sniegui ir ledui padengus kelius bei šaligatvius padaugėja nelaimingų atsitikimų. Retas žino, kad pakeliui į darbą ir iš darbo patirtos traumos gali būti pripažintos kaip draudiminiai įvykiai, už kuriuos ...

  1
 • Veganui trūko meilės
  Veganui trūko meilės

  Diskusijų skatinimo ir politinio korektiškumo pritvinkusiame pasaulyje į žmogaus proto bei valios pastangomis sukurtus branduolinius ginklus dažniausiai žvelgiama priešiškai, tačiau šios masinio naikinimo priemonės turi ir sa...

  5
 • Civilizacijos sutemos
  Civilizacijos sutemos

  Senesnė už rašytinę istoriją, egzistavusi daugelyje kultūrų ir baisesnė už karą, turbūt yra tik vergystė. Šiandien, minint Tarptautinę vergovės panaikinimo dieną, tenka pripažinti, kad šios civilizacijos gėdos atsisakyta it...

  7
 • Ar daugiaaukštė stovėjimo aikštelė panaikins eismo bėdas Kauno centre?
  Ar daugiaaukštė stovėjimo aikštelė panaikins eismo bėdas Kauno centre?

  Prieš gerą mėnesį paskelbta, kad pačiame Kauno centre – tuščioje buvusio "Merkurijaus" kiemo vietoje – planuojama statyti 262 lengvųjų automobilių vietų daugiaaukštę stovėjimo aikštelę. Rangos darb...

  6
 • Olimpinė diplomatija
  Olimpinė diplomatija

  Pandemijos sukelta sporto kalendoriaus suirutė tęsiasi. Kitaip nei įprasta, per trumpesnį laiką, vienerius metus, būsime išgyvenę net dvi labai keistas olimpiadas. ...

  1
Daugiau straipsnių