Iki šiol valdžios landšaftuose vis džiūgauta, kad pensijos kyla, esą senoliai pradeda gyventi vis oriau. (Nors kas pasakys, kad oriau įmanoma gyventi iš, pvz., 446 eurų pensijos?)
Tačiau ir tą sąlyginį gerėjimą, pasirodo, lėmė ne politikierių ir biurokratijos pastangos, o 1,8 mln. žmonių darbas.
„Pensinė sistema gauna labai daug naudos iš netikėtai geros dinamikos darbo rinkoje. Matome didesnį žmonių dalyvavimą darbo rinkoje“, – atskleidė B. Gracia. Ir pranešė, jog mūsų pensijų sistemai būtina reforma, nes mokančiųjų „Sodrai“ liks tik 1,3 mln., o gaunančiųjų iš jos išmokas bus daugiau nei šiandien.
Aha, vadinasi, ne tik „Sodra“, bet ir pati valstybė mokesčių gaus vis mažiau, tad ir viešajam sektoriui, paklaikusiais tempais ryjančiam biudžeto lėšas, būtinai reikia reformos.
Jau dabar aišku, kad rimtai reformuoti viešąjį sektorių joks LT politikos žinduolis nesiryš, nes tai daryti bijo visos valdžios.
Tačiau jau dabar aišku, kad rimtai reformuoti viešąjį sektorių joks LT politikos žinduolis nesiryš, nes tai daryti bijo visos valdžios. Tai ir yra ta priežastis, kodėl biudžetinis sektorius tik pūtėsi. Vis dėlto teks pasirinkti: arba didinti mokesčius dirbantiesiems, arba imtis radikalios pertvarkos valstybinio vegetavimo srityse.
O rezervų šiuose plotuose – daugybė. Reikėtų, pvz., sumažinti ministerijų skaičių, panaikinant ir jų veiklą dubliuojančias imitacines įstaigas, atsisakyti beprotiškų projektų (a la „nacionalinis stadionas“), eliminuoti galimybę dalį gyventojų pajamų mokesčio tiekti viešosioms įstaigoms ir parazitinėms organizacijoms, partijos turėtų būti išlaikomos pačių narių, o ne biudžeto sąskaita.
Metas būtų keisti ir ydingą LRT įstatymą, vien šiemet oriai pradanginsiantį 73 mln. eurų, būtina atsisakyti nereikalingo valstybės turto ir apskritai nebestimuliuoti to disproporcijų idiotizmo, kurį kasdien regime viešajame sektoriuje.
P. S. V. Landsbergis ir vėl teisus: „Visos mūsų politikos krizės kyla iš mūsų pačių nedorybių.“
Naujausi komentarai