Pereiti į pagrindinį turinį

Kelialapis į Černobylį

Beveik prieš dvi savaites grįžau iš Černobylio zonos – pasakojimas apie tai nugulė praėjusio šeštadienio dienraščio puslapiuose. Tad šįsyk – ne apie išplėštus Pripetės daugiabučius ir keistuolius, kurie ten važiuoja pradėti kūdikių, ne apie "Duga" monstrą, viliojantį aukščio mėgėjus, ir ne apie reaktorių aušinimo kanaluose gyvenančius milžiniškus šamus, godžiai ryjančius baltos duonos gabalus, ar į juos besitaikančius balandžius. Šįsyk – apie radiaciją ir apie žmones. Tik ne tuos, kuriuos ji paveikė tiesiogiai.

Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė
Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė / Vilmanto Raupelio nuotr.

Nors savo tekstų komentarų niekada neskaitau, keli jų, kaip tie šamai gigantai, išniro iš virtualiųjų vandenų prieš pat mano akis.

"Garantuotai narkomanė. Narkotikai nusibodo, nutarė radiacijos paragauti. Dabar pati naktimis šviečia kaip fosforinė lempa. (Keiksmažodis), dar ir savo vaikus apšvitina", – paskaičiusi supratau, kad net Pripetės ligoninės rūsio radiacijos fonas nublanksta prieš pilnaties šviesą.

Komentatoriai, savo organu mosuojantys tarsi šimtamečiai ąžuolai vešliomis šakomis, realiai yra krituoliai giliukai.

O tada prisiminiau tyrimą, kurį su interneto gašlūnais, minties galiūnais atliko vienas psichoanalizės specialistas. Tiksliai neatkartosiu, bet jo lūpose nuskambėjo tokia išvada: komentatoriai, savo organu mosuojantys tarsi šimtamečiai ąžuolai vešliomis šakomis, realiai yra krituoliai giliukai.

Nebijokite, apatinių nepurtysiu – nežinau ir nenoriu žinoti, ką juose turi žmogus, konstatavęs mano priklausomybę nuo kvaišalų ir nežemišką gebėjimą švytėti tamsoje. Nors pastarasis teiginys visgi leidžia įtarti, kad komentatorius Černobyliu domėjosi ir, veikiausiai, girdėjo apie Raudonąjį mišką, kuris naktimis dėl medienos fermentų ir radioaktyvių dalelių sąveikos skleidė šviesą. Tik, veikiausiai, jis neužfiksavo išvados, kad puvimą sukeliančios bakterijos ir grybeliai yra mažiau aktyvūs, kai juos veikia radiacija.

Toks faktas leidžia teigti, kad kelialapį į Černobylio zoną turėtų įsigyti visi bepradedantys pūti komentatoriai. Beje, vis dar nerimaujantiems dėl turistų ekstremalų noriu priminti, kad kosminė spinduliuotė skrydžio metu lėktuve gali būti didesnė negu Černobylyje, o radiacinis fonas vaikštant patikrintu turistiniu maršrutu Pripetėje – mažesnis nei jūsų gimtajame mieste.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų