Antradienį paskelbtame interviu britų transliuotojui BBC A. Blinkenas išreiškė abejonę, kad „Wagner“ grupuotė, birželį surengusi sukilimą prieš karinę Rusijos vadovybę, galėjo rengti sąmokslą, susijusį su liepos 26-ąją Nigerijos kariuomenės įvykdytu perversmu, kai buvo nušalintas demokratiškai išrinktas provakarietiškų pažiūrų šalies prezidentas Mohamedas Bazoumas (Mohamedas Bazumas).
„Manau, kad tai, kas įvyko ir tebevyksta Nigeryje, nebuvo kurstyta Rusijos ar „Wagner“, bet (...) jie bandė tuo pasinaudoti“, – interviu sakė amerikietis.
„Kiekvienoje vietoje, į kurią nuvyko ši „Wagner“ grupė, sekė mirtis, destrukcija ir išnaudojimas“, – pridūrė jis.
„Wagner“ bendradarbiauja su Afrikos valstybėmis, įskaitant Malį ir Centrinės Afrikos Respubliką. Teisių gynimo grupės ir Vakarų šalių vyriausybės kaltina šią samdinių bendrovę ten vykdomu piktnaudžiavimu.
Chuntos valdomas Malis yra viena iš nedaugelio šalių, kuri per karą Ukrainoje diplomatiniu požiūriu atsisuko į Rusiją.
Malis ir Burkina Fasas, kurių kariniai vadovai taip pat kaltinami ryšiais su „Wagner“, išsiuntė pasiuntinius į Nigerį solidarizuotis su perversmo lyderiais.
Nigeris yra pagrindinė JAV ir Prancūzijos kovos su džihadistais operacijų Sahelyje bazė, o tokia jo pozicija dar labiau sustiprėjo po prancūzų ir kitų tarptautinių pajėgų išvedimo iš Malio.
A. Blinkeno pavaduotojos pareigas einanti Viktoria Nuland (Viktorija Nuland) pirmadienį lankėsi Nigeryje ir teigė, kad chunta supranta bendradarbiavimo su „Wagner“ riziką.
Naujausi komentarai