Brazilijos Aukščiausiojo Teismo teisėjas penktadienį blokavo buvusio prezidento Luizo Inacio Lulos da Silvos (Luiso Inasijaus Lula da Silvos) paskyrimą prezidento administracijos vadovu ir atgal į teismą nusiuntė jam iškeltą bylą dėl korupcijos.
Šis preliminarus uždraudimas, kuris yra skaudus smūgis sunkioje padėtyje atsidūrusiai prezidentei Dilmai Rousseff (Dilmai Rusef), galios iki to laiko, kai visas Aukščiausiasis Teismas galės nuspręsti, ar teisėtas yra prieštaringai vertinamas jos sprendimas paskirti savo pirmtaką ir globėją savo ministrų kabineto vadovu.
Po L.I.Lula da Silvos paskyrimo pasipylė užginčijimai teismuose, teigiant, kad jo paskyrimu galbūt siekiama apsaugoti jį nuo arešto, kuris grėstų ryšium su skandalingu tyrimu dėl daugiamilijardinės korupcinės schemos valstybinėje naftos gigantėje „Petrobras“.
Ministrai Brazilijoje turi teisinę neliečiamybę ir negali būti persekiojami baudžiamąja tvarka; juos gali teisti tik Aukščiausiasis Teismas.
Aukščiausiojo Teismo teisėjas Gilmaras Mendesas (Žilmaras Mendesas) grąžino L.I.Lula da Silvai iškeltą korupcijos bylą teisėjui Sergio Moro (Seržijui Morui), kuris vadovauja tyrimui dėl „Petrobras“.
G.Mendesas sakė, jog tai, kad po L.I.Lula da Silvos paskyrimo jo nebeliko S.Moro jurisdikcijoje, „galėtų prilygti sukčiavimo konstitucijos atžvilgiu aktui“.
Po to, kai buvo paskelbta apie L.I.Lula da Silvos paskyrimą, S.Moro sukėlė triukšmą nutekindamas slapta įrašytą telefoninį D.Rousseff ir L.I.Lula da Silvos pokalbį, kuris esą rodytų, jog prezidentė jį paskyrė tam, kad jis įgytų ministro neliečiamybę.
Paskelbus to pokalbio įrašą, kuriame prezidentė jam sako, kad siunčia jam dokumentą dėl jo oficialaus paskyrimo, kurį reiktų naudoti tik „jei būtina“, kilo antivyriausybiniai protestai.
Naujausi komentarai