Butano karaliaus šeima šeštadienį paskelbė apie savo pirmagimio – princo – gimimą, tuo pradžiugindama šią atokią Himalajų karalystę, kuri labai gerbia savo monarchiją.
Naujasis karališkasis asmuo, karaliaus Jigme Khesaro Namgyelo Wangchucko (Džigmės Kesaro Namgjalo Vangčiuko) ir karalienės Jetsun Pemos (Džetsun Pemos) sūnus, be komplikacijų gimė Lingkanos rūmuose Butano sostinėje Timpu, vasario 5 dieną, pranešė karališkosios šeimos žiniasklaidos tarnyba.
„Jų Didenybės ir karališkosios šeimos nariai netveria džiaugsmu gimus Jo Karališkajai Aukštybei, – sakoma pareiškime. – Su Butaną globojančių dievybių ir dharmos (dieviškosios tiesos) sergėtojų palaiminimu ir Butano liaudies maldomis Jos Didenybės ir Jo Karališkosios Aukštybės princo sveikata yra puiki“.
Princo gimimą lydėjo šventos Butano tradicijos, religinėms ceremonijoms vadovavo dvasinis šios valstybės, kurios gyventojų daugumą sudaro budistai, lyderis Je Khenpo (Džė Kenpas).
Naujagimio vardas dar nepaskelbtas.
„Paskutine Šangrila“ vadinama Butano karalystė, kurioje gyvena vos 750 tūkst. žmonių, kaip žinia, atmeta įprastus ekonominės gerovės matus ir vietoje to sudarinėja Bendrosios nacionalinės laimės (BNL) indeksą.
Britų pareigūnai praėjusį mėnesį paskelbė, kad pavasarį Butane turi apsilankyti princas Williamas (Viljamas) ir jo žmona Kate (Keit). Tai bus dalis jų oficialios kelionės, taip pat apimsiančios Indiją.
Itin populiarus Butano monarchas, penktasis Karalius-Drakonas, studijavo Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose. Jis buvo karūnuotas 2008-aisiais, po dvejų metų, kai jo tėvas atsisakė sosto.
Karalius vedė 2011-aisiais, per įspūdingą, pasaką primenančią ceremoniją, kuri buvo didžiausias žiniasklaidos įvykis per visą Butano istoriją.
Butane iki praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio nebuvo kelių ir valiutos, o užsienio turistus ši šalis pradėjo priiminėti tik 1974 metais, tačiau vėliau šalis sparčiai vystėsi.
Naujausi komentarai