D. Trumpas: koronaviruso išplitimas JAV nėra neišvengiamas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį pareiškė, kad naujojo koronaviruso išplitimas šalyje nėra neišvengiamas, ir nurodė svarstantis galimybę apriboti susisiekimą su Italija ir Pietų Korėja, taip pat paskyrė viceprezidentą Mike'ą Pence'ą (Maiką Pensą) vadovauti atsakui į šią problemą.

„Nemanau, kad tai neišvengiama. Manau, kad esama galimybės, jog tai gali pablogėti, kad tai gali gana reikšmingai pablogėti, bet niekas nėra neišvengiama“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

Vis tik prezidento optimizmo, kad protrūkį JAV pavyks veiksmingai užkardyti, nepalaikė jo administracijos aukščiausio rango sveikatos apsaugos pareigūnė, o tarnybos nurodė nustačiusios pirmąjį šalyje užsikrėtimo koronavirusu atvejį, kurio šaltinis nėra žinomas.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) antradienį perspėjo amerikiečius būti pasiruošusius scenarijams, kai atšaukiami masiniai sambūriai. Mokyklos ir verslo įstaigos buvo paragintos užtikrinti galimybę dirbti per atstumą, skambant grėsmingiems perspėjimams, jog šalys nėra pasiruošusios suvaldyti epidemijos, per kurią jau užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, daugiausiai – Kinijoje.

„Dabar kyla nebe klausimas, ar tai nutiks, o veikiau klausimas, kada tai įvyks“, – apie potencialų koronaviruso protrūkį Jungtinėse Valstijose sakė CDC Nacionalinio skiepų ir kvėpavimo ligų centro vadovė Nancy Messonnier (Nensi Mesonjė).

Iki trečiadienio JAV buvo patvirtinta 60 koronavirusu SARS-CoV-2 užsikrėtusių pacientų. Penkiolika jų buvo nustatyti šalies sveikatos apsaugos sistemos, o dar 45 buvo repatrijuoti iš užsienio – vieno Japonijoje įstrigusio kruizinio laivo arba Uhano miesto Kinijoje, tapusio šio protrūkio pirminiu židiniu

CDC vėliau pranešė, kad vėliausias Kalifornijoje nustatytas pacientas nesilankė kitose koronaviruso protrūkio apimtose šalyse ir neturėjo kontaktų su jokiu žinomu pacientu. Tai reiškia, jog šis atvejis gali žymėti pirmąjį „išplitimą bendruomenėje“ Jungtinėse Valstijose, nors ši prielaida dar nėra patvirtinta.

Išplitimo bendruomenėje atvejai fiksuojami, kai konkretus užkrato šaltinis nėra žinomas.

Tolesni kelionių suvaržymai?

Šiuo metu į Jungtines Valstijas draudžiama atvykti asmenims, per pastarąsias dvi savaites apsilankiusiems Kinijoje. D. Trumpas sakė, kad į šalių, iš kurių draudžiama atvykti, sąrašą gali papildyti daugiau šalių, įskaitant Pietų Korėją ir Italiją, kur naujasis virusas sparčiais išplito.

„Tinkamu laiku galime to imtis. Dabar tam nėra tinkamas laikas“, – D. Trumpas sakė atsakydamas į vieno žurnalisto klausimą.

„Italijoje, kaip žinote, problema yra gilesnė, ir iš tų [šalių] atvykstančius žmones tikriname labai, labai kruopščiai. Kažkuriuo metu galime nutraukti“ jų atvykimą, vėliau pridūrė prezidentas.

Trečiadienį Valstybės departamentas sugriežtino perspėjimą keliaujantiems į Pietų Korėją iki antro aukščiausio lygio. Šiuo metu amerikiečiams rekomenduojam susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šią šalį.

D. Trumpas pridūrė, kad viceprezidentas M. Pence'as buvo paskirtas koordinuoti vyriausybės atsaką į koronaviruso protrūkį ir tiesiogiai informuoja prezidentą apie padėtį. Šį vaidmenį M. Pence'as parėmė iš sveikatos apsaugos sekretoriaus Alexo Azaro (Alekso Azaro).

Papildomos lėšos

JAV įstatymų leidėjai anksčiau apkaltino administraciją neteikiant šiai krizei reikiamo dėmesio ir skiriant per mažai lėšų atsakui į protrūkį.

Pirmadienį Baltieji rūmai paprašė Kongreso skirti mažiausiai 2,5 mlrd. dolerių (2,3 mlrd. eurų) pasiruošimams suvaldyti galimą protrūkį ir į jį reaguoti. Šios lėšos, be kita ko, būtų skiriamos vaistams ir vakcinoms kurti, taip pat papildyti nacionalines strateginės svarbus atsargas.

Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeras (Čakas Šumeras) sakė, kad ši suma yra „per mažai ir per vėlai“, ir pasiūlė šiuo tikslu skirti 8,5 mlrd. dolerių (7,8 mlrd. eurų). D. Trumpas vėliau žurnalistams sakė, kad mielai priimtų didesnę sumą.

Prezidentas anksčiau trečiadienį vienoje savo „Twitter“ žinutėje tikino, kad jo administracija „atlieka PUIKŲ darbą“, taip pat apkaltino žiniasklaidą kurstant paniką dėl koronaviruso protrūkio.

Daugelio akcijų kainos Volstrite trečiadienį buvo nukritusios, bet šiek tiek stabilizavosi po dviejų dienų nuosmukio, didėjant susirūpinimui dėl koronaviruso epidemijos poveikio ekonomikai.

Jungtinėse Valstijose pareigūnai reiškė nerimą dėl apsirūpinimą medicinos produktais, nes didelė dalis žaliavų yra gaunama iš Kinijos.

Maisto ir vaistų administracija jau nurodė, kad šaliai gali pristigti asmeninių apsaugos priemonių, tokių kaip kaukės, respiratoriai ir kombinezonai.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Chm: "Šios lėšos, be kita ko, būtų skiriamos vaistams ir vakcinoms kurti, taip pat papildyti nacionalines strateginės svarbus atsargas" - STIPRUS čia tas 'papildyti', tai PRIPAŽINIMAS kad vakcina buvo sukurta drauge su pačiu virusu. :/
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių