JAV Senatas patvirtino D. Trumpo apkaltos teismo taisykles

JAV Senatas, antradienį balsuodamas pagal partines linijas, nustatė taisykles istoriniam prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) apkaltos teismui.

Respublikonų kontroliuojamas Senatas 53 balsais pritarė rezoliucijai dėl teismo, kurią pasiūlė Senato respublikonų daugumos lyderis Mitchas McConnellas (Mičas Makonelas).

Prieš taisykles balsavo 47 senatoriai.

Prieš patvirtindamas taisykles Senatas balsavimais atmetė kelias demokratų pasiūlytas pataisas, kuriomis siekta iškviesti liudytojų ir pareikalauti dokumentų iš Baltųjų rūmų ir Valstybės departamento.

Visą dieną trukęs pirmasis prezidento D. Trumpo apkaltos teismo Senate posėdis prasidėjo M. McConnello ir valstybės vadovo teisininkų komandos nesėkme, respublikonams atsisakius planų įžanginiams argumentams pristatyti skirti tik dvi dienas.      

Tačiau vėliau respublikonai nesunkiai patvirtino likusias proceso taisykles, kurias, kaip pranešama, M. McConnellas parengė su kartu Baltaisiais rūmais D. Trumpui apsaugoti.  

„Turime puikią bylą“, – pareiškė D. Trumpas, viešintis Davose, kur vyksta Pasaulio ekonomikos forumas.

Pasak prezidento, jo teisininkų komanda „labai šauniai dirba“.

Teismui įsibėgėjant, nematyti jokių ženklų, kad respublikonai kritiškai vertintų prezidento veiksmus, dėl kurių buvo inicijuota jo apkalta.

„Pats metas mums pažaboti šį mėgavimąsi savo valdžia“, – sakė Baltųjų rūmų vyriausiasis teisininkas Patas Cipollone (Patas Sipolonė), piktai užsipuldamas Atstovų Rūmų paskirtus prezidento kaltintojus demokratus.  

„Tai farsas“, – sakė jis apie apkaltą ir pridūrė: „Tam turi būti padarytas galas.“

Procesui vadovaujantis Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Johnas Robertsas (Džonas Robertsas) plaktuko kaukštelėjimu pradėjo pirmąjį Senato teismo posėdį, jam iš vienos pusės sėdint Atstovų Rūmų kaltintojams, iš kitos – D. Trumpo gynėjų komandai.

Senatoriai, davę „nešališko teisingumo“ priesaiką, tyliai sėdėjo savo vietose. Į salę buvo uždrausta įsinešti mobiliuosius telefonus ar kitus elektronikos prietaisus.  

Posėdžiui užsitęsus iki vėlaus vakaro, vietoje teisinių argumentų vis dažniau buvo pasitelkiami politiniai pareiškimai. Virė aistros, o senatoriai vaikštinėjo po salę. Demokratai stengėsi išnaudoti galbūt paskutinę savo progą priversti senatorius balsuoti už naujų liudytojų iškvietimą duoti parodymų.       

Po vieno itin audringo apsižodžiavimo, įvykusio jau po vidurnakčio, J. Robertsas nusprendė įsikišti ir sudrausminti tiek kaltintojus, tiek D. Trumpo gynėjus, paraginęs „prisiminti, kuri jie yra“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių