Astronautai veteranai Butchas Wilmore’as ir Suni Williams TKS turėjo praleisti aštuonias dienas, tačiau, kai jų erdvėlaivis „Boeing Starliner“ susidūrė su variklio problemomis, jie ten praleido daugiau nei aštuonis mėnesius.
JAV kosmoso agentūra, atlikusi kelias savaites trukusius intensyvius bandymus, nusprendė, kad „Starliner“ grįš namo be įgulos, ir rugpjūtį paskelbė, kad paveda Elono Musko (Ilono Masko) bendrovei „SpaceX“ pargabenti įgulą namo.
E. Muskas, vienas artimiausių prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) patarėjų, sausio pabaigoje įsipareigojo kuo greičiau sugrąžinti astronautus į Žemę, o respublikonai dėl vėlavimo kaltino D. Trumpo pirmtaką Joe Bideną.
Rugsėjį „SpaceX“ misijos „Crew-9“ metu į TKS erdvėlaiviu „Dragon“ atvyko du astronautai, o B. Wilmore’ui ir S. Williams buvo paliktos dvi laisvos vietos grįžti.
Tačiau jų sugrįžimas buvo atidėtas, kai NASA paskelbė, kad juos turėjusi pakeisti „Crew-10“ išskris ne anksčiau kaip kovo pabaigoje.
Dabar šią misiją ketinama pradėti kovo 12 dieną, antradienį paskelbė NASA, paaiškindama, kad dėl šio pakeitimo buvo susitarta su „SpaceX“ pakoregavus pradinį planą.
Vietoj visiškai naujo erdvėlaivio „Dragon“, kuriam reikalingas papildomas apdorojimo laikas, „Crew-10“ misijai bus naudojamas anksčiau skraidintas erdvėlaivis „Endurance“.
Astronautai grįš į Žemę po kelių dienų truksiančio stoties perdavimo laikotarpio, pridūrė agentūra.
Sausį B. Wilmore’as ir S. Williams teigė, kad jų nuotaika vis dar puiki, pridurdami, kad jie turi pakankamai maisto ir mėgaujasi savo laiku kosminėje stotyje.
Nors jų kelionė užsitęsė, ji dar nepralenkė rekordinio Franko Rubio (Franko Rubijo) buvimo TKS – 371 dienos. Į Žemę jis grįžo 2023 metais, o misija prailgo dėl to, kad Rusijos erdvėlaivyje, kuriuo jis turėjo grįžti, nutekėjo aušinimo skystis.
Naujausi komentarai