Vienas seniausių ir didžiausių pasaulio muziejų – Sankt Peterburgo Ermitažas – švenčia 250-ies metų jubiliejų. Iškilmės ta proga prie Nevos vyks iki antradienio, jubiliejui skirtą šviesų spektaklį surengė kūrėjai iš Prancūzijos ant vienos iš istorinių pastatų sienų.
Tūkstančiai žiūrovų Senato aikštėje buvo nukreipę žvilgsnius į kitą pusę nei Ermitažas – į istorinius Generaliteto rūmus, ant kurių sienos atgijo trimatė Rusijos ir Ermitažo istorija.
Čia buvo pavaizduota ir muziejų įkūrusi Jekaterina II, kuriai pirmą kolekciją 1764-aisiais atvežė iš Berlyno. Prekiautojas pardavė 2,5 šimto paveikslų, jie buvo surinkti tuometinės Prūsijos valdovui Fridrichui II, bet jis atsisakė. Jekaterina II kviesdavo rinktinius svečius pasigėrėti kolekcija, o Europos valdovai piktinosi – jie renka kolekcijas visą gyvenimą, o čia staiga geriausių meistrų geriausi darbai.
„Jekaterina II aukštai iškėlė kartelę, Ermitažas jos laikosi, kaip – nežinau. Tai nuostabus muziejus nuostabiame mieste“, – sako Ermitažo direktorius Michailas Piotrovskij.
Kolekciją turtino kiti Rusijos carai, statę ir naujus muziejaus rūmus. Kitaip negu Romanovų dinastija, Ermitažas išgyveno Spalio perversmą, sovietų kultūrinę revoliuciją, Antrąjį pasaulinį karą.
Šviesų spektaklio kūrėjai sako norėję parodyti Rusijos ir Ermitažo istorijos ryšį, būta ir techninių sunkumų.
„Pastatas lenktos formos, todėl sunku buvo išgauti tiesią liniją“, – atskleidžia bendrovės „Cosmo AV“ vadovas Josephas Cristiani.
Dabar Ermitažo kolekciją sudaro 3 mln. kūrinių. Tai, ką mato lankytojai, tik dalis ledkalnio, daug vertybių saugoma fonduose, pavyzdžiui, Frensio Bekonio, vieno garsiausių XX a. meistrų kūriniai, demonstruojami jubiliejaus proga.
Naujausi komentarai