JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) paskelbus didelius muitus prekybos partneriams visame pasaulyje, o kai kurioms kiniškoms prekėms nustačius iki 245 proc. siekiančius tarifus, Pekinas teigia, kad ryšiai su Europa suteikia vertingo stabilumo.
Tačiau bloko santykiai su šia Azijos valstybe yra įtempti: ES šalys taiko apribojimus Kinijos investicijoms į jautrias pramonės šakas ir taiko papildomus muitus Kinijos elektromobiliams.
„Į mus nėra žiūrima rimtai, kai kalbama apie prekybos kliūtis, – renginyje Šanchajuje sakė ES ambasadorius Jorge Toledo (Chorchė Toledas). – Patekimo į rinką kliūtys nemažėja. Jos didėja.“
„Esame tvirtai įsitikinę, kad mūsų bendrovėms Kinijoje ne tik nesudaromos vienodos sąlygos, bet padėtis negerėja (...), būtina kažką daryti“, – teigė J. Toledo.
Pekinas yra antras pagal dydį ES prekybos partneris po JAV, tačiau Europos įmonės jau seniai skundžiasi, kad Kinijos rinkoje vietinėms įmonėms sudaromos palankiausios sąlygos.
Praėjusiais metais atliktame tyrime nustatyta, kad Europos bendrovės Kinijoje susiduria su sunkumais, kuriuos lemia politizuota verslo aplinka.
ES prekybos rūmai ataskaitoje nustatė, kad trys ketvirtadaliai Europos bendrovių dėl „bendros netikrumo nuotaikos“ buvo priverstos peržiūrėti savo pozicijas Kinijoje.
Naujausi komentarai