ES ir JK aptarė prekybos problemas Šiaurės Airijoje po „Brexit“

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis) pirmadienį susitiko su Europos Komisijos vicepirmininku Marošu Ševčovičiumi aptarti Šiaurės Airijos problemų, susijusių su prekybos susitarimais po „Brexito“.

Londonas ir Briuselis jau kelis mėnesius derasi, kad sumažintų įtampą dėl naujų Šiaurės Airijos prekybos susitarimų, pagal kuriuos šiai provincijai taikomos kitokios sąlygos nei likusiai Jungtinės Karalystės daliai.

Kartu su JK Šiaurės Airijos sekretoriumi Chrisu Heatonu-Harrisu (Krisu Hitonu-Harisu) jie „apžvelgė darbą siekiant rasti bendrus sprendimus dėl Šiaurės Airijos įmonių ir bendruomenių iškeltų problemų“, sakoma bendrame pareiškime.

„Jie pabrėžė bendrą ES ir JK įsipareigojimą saugoti Belfasto (Didžiojo penktadienio) susitarimą visose jo dalyse, kartu saugant ES bendrosios rinkos ir JK vidaus rinkos vientisumą“, – priduriama jame.

Briuselio ir Londono santykiai buvo įtempti buvusio britų ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) kadencijos metu, kai jis pristatė teisės aktą, kuriuo vienašališkai pakeitė vadinamąjį Šiaurės Airijos protokolą, dėl kurio su bloku susitarė 2020-ųjų sausį.

Šis įstatymo projektas vis dar svarstomas parlamente, tačiau atrodo, kad nuo spalio, kai premjeru tapo Rishi Sunakas (Rišis Sunakas), pastarojo meto diplomatijos tonas pagerėjo.

Pirmadienio derybos Londone buvo apibūdintos kaip „nuoširdžios ir konstruktyvios“.

„Jie sutarė, kad, nors reikia išspręsti daug svarbių klausimų, kad būtų rastas tolesnis kelias, šiandien buvo pasiektas susitarimas dėl tolesnių veiksmų, susijusių su konkrečiu ES prieigos prie JK IT sistemų klausimu“, – rašoma pareiškime.

Jie teigė, kad tai yra „esminė pasitikėjimo stiprinimo sąlyga“ ir „naujas ES ir JK diskusijų pagrindas“.

Bloko ir Karalystės techninės grupės, remdamosi šiuo atnaujintu supratimu, pradės darbą, kad greitai rastų sprendimus įvairiose srityse, o sausio 16 dieną trys vyrai vėl susitiks, priduriama pareiškime.

Protokolas buvo pasirašytas atskirai nuo prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo, kuriuo įtvirtinamas oficialus Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos 2021 metų sausį.

Tačiau jo įgyvendinimas tapo nesutarimų tarp bloko, valstybės narės Airijos ir Jungtinės Karalystės židiniu.

Pagal susitarimą Šiaurės Airija liko Europos bendrojoje rinkoje ir muitų sąjungoje, o iš likusios JK dalies į Šiaurės Airiją gabenamoms prekėms taikoma kontrolė.

Taip buvo siekiama išvengti „kietos“ sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos – pagrindinis 1998 metų Didžiojo penktadienio susitarimo, kuris iš esmės užbaigė tris dešimtmečius trukusį konfliktą, elementas.

Tačiau tai įsiutino griežtai už JK pasisakančius unionistus, įskaitant Demokratinę unionistų partiją (DUP), todėl jie nuo vasario mėnesio boikotuoja Belfaste vykstančią decentralizuotą asamblėją.

Artimiausiomis savaitėmis bus nustatytas terminas, iki kurio turi būti atnaujintas valdžios pasidalijimo organas. Vyriausybė Londone įspėjo, kad jei profsąjungos liks nuošalyje, ji surengs naujus rinkimus.


Šiame straipsnyje: Šiaurės AirijaBrexitprekyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
1 4eikia naikint monarhijas ir visas priklausomybes plintancias is sio blogio lizdo ir vest prekyba ir palaikyt normalius santykius su visais kurie patys ciniskai nelenda i jusu sali ir jos pinigine gal gana koloniju ?===
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių