„Šiandien buvo pervestas 40 000 GEL (Sakartvelo larių, 9 668 eurų) vertės užstatas, kad p. Melija galėtų būti paleistas iš ikiteisminio suėmimo“, – sakoma ES delegacijos Sakartvele pareiškime.
Bendrija išreiškė viltį, kad toks žingsnis padės išspręs politinę krizę Sakartvele.
Praeitą mėnesį Sakartvelo valdančioji partija ir opozicija pasirašė ES remiamą susitarimą, turintį užbaigti kelis mėnesius trukusį ir susirūpinimą Vakaruose dėl šalies demokratijos silpnėjimo kėlusį politinį susipriešinimą.
Visų politinių partijų pasirašytu susitarimu, kurį Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis), užbaigiamas opozicijos boikotas parlamente ir sudaromos sąlygos didelėms rinkimų ir teismų reformoms.
Sakartvelo pagrindinė opozicinė jėga, Vieningasis nacionalinis judėjimas (VNJ), prisijungs prie susitarimo pagal jame numatytą sąlygą paleidus iš kalėjimo jos lyderį N. Meliją, naujienų agentūrai AFP tąsyk sakė susitarimą pasirašiusi viena partijos lyderių Salomė Samadašvili.
Politinė krizė šioje buvusioje sovietinėje respublikoje kilo po spalį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos opozicinės partijos vadino suklastotais.
Po rinkimų opozicijos parlamentarai atsisakė užimti savo vietas naujajame parlamente ir ėmė rengti masinius protestus, reikalaudami pirmalaikių rinkimų.
Krizė komplikavosi vasarį, policijai areštavus N. Meliją per reidą jo partijos būstinėje. Tai nulėmė premjero atsistatydinimą ir Vakarų pasmerkimą.
Kovą lankydamasis Tbilisyje Ch. Michelis inicijavo partijų derybas krizei užbaigti. Partijų susitarimas buvo pasiektas po dviejų ankstesnių nesėkmingų bandymų.
Pagal susitarimą opozicinės partijos turi pradėti dirbti parlamente, o valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ pažadėjo per savaitę amnestijomis ar panašiomis priemonės išspręsti „jaučiamo politizuoto teisingumo“ atvejus.
Ši išlyga susijusi su N. Melijos baudžiamąja byla, kurioje jis kaltinamas masinio smurto organizavimu per antivyriausybinius protestus 2019 metais. Pasak jo paties, byla yra politiškai motyvuota.
Susitarimu numatyta pirmalaikius parlamento rikimus surengti 2022 metais, jei „Sakartvelo svajonė“ per būsimus vietos administracijų rinkimus gaus mažiau nei 43 proc. balsų.
Juo taip pat numatomos valdžios pasidalijimo parlamente taisyklės, užtikrinančios, kad opozicijos parlamentarai vadovaus penkiems komitetams, ir didelės teismų sistemos bei rinkimų reformos.
Naujausi komentarai