Be kita ko, ES lyderiai išskyrė tarptautinės vienybės remiant Ukrainą ir siekiant „visapusiškos, teisingos ir ilgalaikės taikos, pagrįstos Ukrainos taikos formule“, svarbą.
ES lyderiai pabrėžė tvirtą paramą Ukrainai, pasmerkė Kremliaus veiksmus, už kuriuos atsakomybė „tenka tik Rusijai ir jos vadovybei“, ir įsipareigojo toliau remti Ukrainą finansiškai, ekonomiškai bei kariniu požiūriu.
„Brutalus Rusijos karas sąmoningai nukreiptas prieš civilinę ir ypatingos svarbos infrastruktūrą. Ukrainos žmonės parodė drąsą gindami savo šalį ir pagrindinius tarptautinės teisės principus. Reiškiame pagarbą visiems, kurie paaukojo savo gyvybes ar prarado artimuosius dėl Ukrainos nepriklausomybės ir laisvės“, – teigiama bendrame Europos Komisijos (EK), Europos Vadovų Tarybos (EVT) ir Europos Parlamento (EP) pirmininkų pareiškime.
„Mes ir toliau reikalaujame atsakomybės už visus įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui. Palankiai vertiname pastarojo meto veiksmus siekiant įsteigti specialųjį tribunolą dėl agresijos nusikaltimo prieš Ukrainą“, – teigė ES lyderiai.
„Sudėtingoje tarptautinėje ir geopolitinėje aplinkoje pabrėžiame, kad svarbu išlaikyti transatlantinį ir pasaulinį solidarumą su Ukraina. Pabrėžiame būtinybę užtikrinti, kad tarptautinė bendruomenė ir toliau išliktų sutelkusi dėmesį į paramą Ukrainai siekiant visapusiškos, teisingos ir ilgalaikės taikos, pagrįstos Ukrainos taikos formule“, – sakoma pareiškime.
ES priminė, kad suteikė pagalbą, kurios bendra vertė siekia 135 mlrd. eurų, iš jų karinė pagalba sudaro 48,7 mlrd. eurų, ir tvirtino, kad „toliau teiks Ukrainai reguliarią ir nuspėjamą finansinę paramą, įskaitant šalies atstatymą po karo“.
Pirmadienį ES taip pat patvirtino 16-ąjį nuo 2022-ųjų vasario 24-osios ES sankcijų paketą Rusijai bei prie karo prisidėjusiems asmenims.
„Esame pasirengę didinti spaudimą Rusijai, kad apribotume jos galimybes kariauti. Nenumatytą pelną iš įšaldyto Rusijos turto jau naudojame Ukrainos gynybos pramonei ir energetikos atsigavimui remti“, – teigiama pareiškime.
„Tuo pat metu ėmėmės beprecedenčių veiksmų ES lygmeniu, kad padidintume Europos gynybos pramonės gamybą, ir toliau didinsime savo pajėgumus. Tai leis mums padidinti karinę paramą ir bendradarbiavimą su Ukraina, kartu stiprinant mūsų gynybos parengtį ir Europos suverenumą“, – sakoma jame.
Ukraina 2022-ųjų vasarį pateikė oficialų prašymą dėl narystės ES. Blokas sutiko pradėti stojimo derybas su Ukraina 2023-iųjų gruodį, o jos oficialiai prasidėjo pernai birželį.
„Ukraina yra mūsų europinės šeimos dalis. Ukrainiečiai išreiškė norą ateityje būti Europos Sąjungos dalimi. (...) Ukraina sunkiausiomis aplinkybėmis padarė didelę pažangą vykdydama su stojimu susijusias reformas. Ukraina jau integruojama į ES vidaus rinką. Ukrainos ir jos piliečių ateitis yra Europos Sąjungoje“, – teigė ES lyderiai.
„Tvirtai palaikome Ukrainą ir dar kartą patvirtiname: taika, saugumas ir teisingumas nugalės“, – rašoma pareiškime.