„Pastarosiomis dienomis gavome informacijos, kad socialiniuose tinkluose kreipiamasi į žmones ir raginama išniekinti paminklus, susijusius su Tanenbergo gynybos linijos mūšiu. Šie raginimai ir bandymai verbuoti pirmiausia vyksta socialiniuose tinkluose“, – sakoma ISS išplatintame pranešime.
Pranešime gyventojai raginami nedelsiant informuoti ISS, jei gavo tokį siūlymą arba jį pastebėjo socialiniuose tinkluose.
ISS pridūrė, kad asmenims, veikiantiems Rusijos specialiųjų tarnybų ar jų atstovų vardu, gresia baudžiamoji atsakomybė.
Paminklai, skirti Antrojo pasaulinio karo įnirtingiems mūšiams, vykusiems šiaurės rytų Estijoje 1944 metų liepos 25–rugpjūčio 10 dienomis, atminti anksčiau jau buvo tapę Rusijos specialiųjų tarnybų taikiniais.
ISS pridūrė, kad už jų išniekinimą atsakingi asmenys buvo nubausti.
(be temos)