„Atidžiai stebime įvykių raidą po niokojamo potvynio Venecijoje. Mano mintys – su aukomis ir visais nukentėjusiaisiais. ES koordinacinis reagavimo į nepaprastąsias situacijas centras palaiko ryšį su Italijos civilinės saugos departamentu. ES pasirengusi padėti“, – parašė jis.
Naktį į trečiadienį vandens lygis Venecijoje pakilo iki 187 centimetrų padalos (rekordinis rodiklis nuo 1966 metų), dėl to buvo apsemta daugiau kaip 80 procentų miesto teritorijos. Potvynio aukomis tapo du žmonės.
Stichija sukėlė telefono ryšio ir elektros tiekimo pertrūkius, nuskendo keli upių tramvajai, daugelis valčių atsidūrė krantinėse. Kaip pranešė naujienų agentūra ANSA, taip pat apsemta Šv. Morkaus katedros kripta. Naktį, kai potvynis buvo pasiekęs maksimalų lygį, bazilikoje tyvuliavo daugiau kaip metras vandens.
Veneto srities gubernatorius Luca Zaia pavadino Veneciją nusiaubusį potvynį „apokaliptiniu“, o žalą – „neapsakoma ir gąsdinančia“. Italijos premjeras Giuseppė Contė pareiškė trečiadienį atvyksiąs į Veneciją, kad pats „pamatytų žalą ir suprastų situaciją“.
„Aukšto vandens“ fenomenas būdingas Venecijai, išsidėsčiusiai keliose salose Adrijos jūros lagūnoje. Jis susijęs su jūros vandens lygio kilimu. Tai paprastai atsitinka rudenį ir pavasarį ir priklauso nuo mėnulio ciklų ir jūros potvynių. Tam tikri klimatiniai reiškiniai, pavyzdžiui, smarkios liūtys, gali pabloginti padėtį. Šiuo atveju situaciją komplikavo lietingi orai ir tam tikros krypties vėjas iš jūros.
Naujausi komentarai