Iš Gazos Ruožo išvyks dar šimtai užsieniečių Pereiti į pagrindinį turinį

Iš Gazos Ruožo išvyks dar šimtai užsieniečių

Dar šimtai užsieniečių ir palestiniečių, turinčių dvigubą pilietybę, antradienį turėtų išvykti iš Gazos Ruožo, rodo palestiniečių pasienio tarnybos paskelbtas sąrašas.

Iš Gazos Ruožo išvyks dar šimtai užsieniečių
Iš Gazos Ruožo išvyks dar šimtai užsieniečių / EPA-ELTA nuotr.

Tarp 600 į Egiptą išvykstančių žmonių yra maždaug 150, turinčių Vokietijos pasus. Sąraše taip pat yra Prancūzijos, Kanados, Ukrainos, Rumunijos ir Filipinų piliečių.

Egipto saugumo šaltinių teigimu, pirmadienį iš Gazos Ruožo išvyko daugiau nei 300 užsieniečių, tarp jų 100 egiptiečių.

Antradienį iš Gazos Ruožo turėtų būti evakuota pirmoji ukrainiečių grupė

Leidimą evakuotis iš Gazos Ruožo teritorijos jau gavo 101 Ukrainos pilietis.

Tai antradienį pranešė Ukrainos ambasadorius Izraelyje Jevhenas Kornijčukas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Pirmoji mūsų piliečių grupė gavo leidimą evakuotis iš Gazos – 101 žmogus. Dar 367 žmonės, kuriuos pakvietėme, sutiko evakuotis per Izraelį. Kitus žadama išleisti trečiadienį. Taip pat mūsų prašymu išleidžiamas 51 Moldovos pilietis“, – sakė ambasadorius.

Jis pažymėjo, kad operacija turėtų prasidėti antradienį. Ukrainos ambasados ​​darbuotojai jau laukia Egipto ir Gazos Ruožo pasienyje. „Kol kas viskas suderinta normaliai. Tikiuosi, kad ketvirtadienį baigsime evakuoti visus“, – pridūrė J. Kornijčukas.

Kaip jau buvo pranešta, lapkričio 1 d. buvo pradėta užsienio piliečių evakuacija iš Gazos Ruožo per Rafaho  kontrolės postą tarp Gazos ir Egipto. Tuo pat metu Ukraina pradėjo parengiamąjį ukrainiečių evakuacijos iš palestiniečių anklavo etapą.