Pastatas buvo pastatytas pagal Centrinės Vistos projektą, siekiant pertvarkyti ar pakeisti britų kolonijinių laikų vyriausybinius pastatus. Projektas apima ir naują rezidenciją premjerui.
Parlamento statybos Naujajame Delyje prasidėjo 2021 metų sausį ir atsiėjo maždaug 12 mlrd. rupijų (134,5 mln. eurų), sakoma žiniasklaidos pranešimuose.
Nuo pat paskelbimo projektas sulaukia kritikos dėl skaidrumo trūkumo ir didelių kaštų, taip pat įtarimų, kad buvo pažeisti aplinkos ir žemės įstatymai.
Trečiadienį 19 opozicinių partijų kritikavo vyriausybės sprendimą į sekmadienį vyksiančią inauguraciją nekviesti Indijos valstybės vadovės – prezidentės Droupadi Murmu (Draupadi Murmu).
„Premjero Modi sprendimas pačiam inauguruoti naująjį parlamento pastatą, visiškai nušalinant prezidentę Murmu, yra ne tik rimtas įžeidimas mūsų demokratijai, bet ir tiesioginis demokratijos puolimas, o tam reikia atitinkamo atsako“, – sakoma bendrame partijų pareiškime.
„Kai iš parlamento varoma demokratijos esmė, naujas pastatas mums nevertingas. Skelbiame savo bendrą sprendimą boikotuoti inauguraciją“, – sakoma jame.
Vyriausybė teisino statybas ir sakė, kad naujas pastatas būtinas, be to, tai esąs indų pasididžiavimo klausimas.
Dabartinis parlamento pastatas, kurį suprojektavo britų architektai Edwinas Lutyensas (Edvinas Lačensas) ir Herbertas Bakeris (Herbertas Beikeris), buvo atidarytas 1927 metais.
Redaktorė Rūta Androšiūnaitė
Naujausi komentarai