Indonezija, šiuo metu kovojanti su vienu atkakliausių COVID-19 protrūkių Azijoje, yra užsitikrinusi daugiau kaip 329 mln. „Pfizer-BioNTech“ ir „AstraZeneca“ vakcinų nuo COVID-19 dozių.
Tačiau salyno gyventojai pirmajame vakcinacijos programos etape bus skiepijami ne su šiomis, o su Kinijos bendrovės „Sinovac“ sukurta vakcina nuo koronaviruso „CoronaVac“, kurios dozių Indonezija yra gavusi apie 3 mln.
Šalies ekonomikos ministras Airlangga Hartarto sakė, kad šalis vakcinacijos programą planuoja pradėti kitą savaitę, belaukiant duomenų iš BPOM, kuri, jo teigimu, išvadas daro atsižvelgdama į klinikinių šios vakcinos tyrimų Brazilijoje ir Turkijoje rezultatus.
Vakcina salyne bus suteikiama nemokamai, o skiepijimo kampaniją planuojama užbaigti per 15 mėnesių. Vyriausybė skaičiuoja, kad ji šaliai kainuos daugiau kaip 74 trln. rupijų (4,33 mlrd. eurų), sakė finansų ministrė Sri Mulyani Indrawati. Nepaisant to, galutinės išvados apie vakciną dar nebuvo paskelbtos.
Indonezijos valstybinė vaistų gamintoja „Bio Farma“ į visas 32 šalies provincijas yra išsiuntusi 714 tūkst. vakcinos „CoronaVac“ dozių, pirmadienį pranešė bendrovė.
„Bio Farma“ sekretorius Bambangas Heriyanto naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad vakcinos buvo išsiųstos siekiant sutaupyti laiko ir vakcinaciją pradėti iškart po to, kai bus gautas BPOM leidimas.
Ankstyvieji rezultatai iš „CoronaVac“ vėlyvojo etapo klinikinių tyrimų parodė, kad šios vakcinos veiksmingumas siekia 91,25 proc., o Brazilijos mokslininkai yra pranešę, kad vakcina yra tik daugiau kaip 50 proc. veiksminga.
Indonezijos sveikatos apsaugos ministras Gunadis Sadikinas anksčiau sakė, kad Indonezijoje norint pasiekti kolektyvinį imunitetą, reikia paskiepyti apie 181 mln. žmonių, ar maždaug 67 proc. populiacijos.
Jis sakė, kad pirmiausia bus paskiepyti 1,3 mln. sveikatos darbuotojų, o vėliau bus skiepijami valstybės tarnautojai.
Naujausi komentarai