Italai susirūpino tautos išlikimu Pereiti į pagrindinį turinį

Italai susirūpino tautos išlikimu

Šalies sveikatos apsaugos ministrė pasiūlė padvigubinti už vaikus mokamą standartinę išmoką ir mokėti dar didesnes išmokas už antrą ir paskesnius vaikus, siekiant skatinti poras turėti daugiau vaikų ir taip kovoti su katastrofiškai mažėjančiu gimstamumu.

Italai susirūpino tautos išlikimu
Italai susirūpino tautos išlikimu / AFP nuotr.

Tik kaip į tai sureaguos Briuselis, spaudžiantis italus taupyti?

Pasak ministrės, situacija su gimstamumu Italijoje – katastrofiška.

"Jeigu ir toliau taip bus, ir mes nesugebėsime užkirsti kelio šiai tendencijai, po dešimties metų per metus gims mažiau nei 350 tūkst. vaikų, o tai yra 40 proc. mažiau nei 2010 m. Tai apokalipsė", – laikraščiui "La Repubblica" sakė Beatrice Lorenzin.

Ji siūlo vyriausybei dvigubinti standartinę išmoką už vaiką, kuri mažas ar vidutines pajamas turinčioms šeimoms šiuo metu sudaro 80 eurų per mėnesį, bei mokėti dar didesnes išmokas už antrą ir paskesnius vaikus.

Pernai įvesta išmoka mokama tik už vaikus, gimusius tarp 2015 m. sausio 1 d. ir 2017 m. gruodžio 31 d., ir bus mokama iki vaiko trečiojo gimtadienio.

B.Lorenzin siūlo išplėsti esamą tvarką ir išmoką mokėti už visus jaunesnius nei trejų metų vaikus (tai reikštų, kad ją gautų ir prieš 2015 m. gimusių vaikų tėvai) bei išplėsti šios išmokos mokėjimą dar trejiems metams ir įtraukti visus vaikus, gimusius iki 2020 m. pabaigos.

Ši tvarka netaikoma didesnes pajamas gaunančioms šeimoms, kurių metinė pajamos viršija 25 tūkst. eurų. Jos sudarytų trečdalį visų tėvų. Skurdesnėms šeimoms mokama didesnė išmoka.

Pagal naująjį pasiūlymą vidutinė šeima už antrą ir paskesnį vaiką gautų po 240 eurų per mėnesį, o skurdesnės šeimos – po 400 eurų.

Analitikai pažymi, kad B.Lorenzin – labai įtakinga šalies premjero Matteo Renzi centro kairiųjų vyriausybės narė, todėl nebūtų prakalbusi apie išmokos didinimą, jeigu tam nepritartų premjeras.

Tokie pasiūlymai turėtų nustebinti Briuselį, kadangi Europos Komisija spaudžią M.Renzį greičiau mažinti biudžeto deficitą ir spręsti milžiniškos valstybės skolos, viršijančios 130 proc. šalies BVP, problemą. Jeigu B.Lorenzin siūlymas būtų įgyvendintas, šalies biudžetui per ateinančius šešerius metus tai atsieitų 2,2 mlrd. eurų.

"Per praėjusius penkerius mes praradome daugiau nei 66 tūkst. gimimų per metus, o tai prilygsta tokiam miestui kaip Siena, – sakė Italijos ministrė B.Lorenzin. – Jeigu susiesime tai su augančiu senyvų ir ligotų žmonių skaičiumi, pamatysime nykstančios šalies vaizdą."

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra