„Atsižvelgdamas į dabartinę situaciją, kuri smarkiai paveiks žmonių gyvenimus ir ekonomiką, skelbiu nepaprastąją padėtį“, – sakė Sh. Abė.
Nepaprastoji padėtis toli gražu nereiškia griežtų kitose valstybėse taikomų karantino priemonių, tačiau priėmus šį sprendimą valdžiai suteikiami įgaliojimai žmones raginti pasilikti namuose, o verslų prašyti laikinai nutraukti darbą.
Tačiau dauguma parduotuvių Japonijoje bus atidarytos, ir toliau kursuos viešasis transportas. Vyriausybės reikalavimų nepaisantiems asmenims nenumatytos jokios baudos.
„Nors skelbiame nepaprastąją padėtį, šalyje nebus tokio karantino, koks paskelbtas daugumoje Europos valstybių, – teigė Sh. Abė. – Užkirsime kelią plitimui, tačiau kiek galėsime nenutrauksime ekonominių ir socialinių paslaugų, tokių kaip viešasis transportas, tiekimo.“
Visuomenės spaudimas valdžiai išaugo Tokijui sekmadienį paskelbus apie rekordinį 148 užsikrėtimo atvejų skaičių. Pirmadienį COVID-19 buvo patvirtintas dar 83 asmenims.
Tokijo gubernatorė Yuriko Koike jau paragino miesto gyventojus vengti nebūtinų pasivaikščiojimų ir dirbti iš namų, tačiau ji spaudė šalies valdžią skelbti nepaprastąją padėtį, kad jos rekomendacijos įgytų svorio.
Nepaprastoji padėtis įsigalios trečiadienį ir bus taikoma Tokijuje, kaimyninėje Čibos prefektūroje, Kanagavoje, Saitamoje, Osakoje bei kaimyninėje Hiogo prefektūroje, taip pat Pietvakarių Fukuokos regione.
Naujausi komentarai