Atlikusi išsamų vertinimą, agentūra nustatė, kad lyginant su įprastomis cigaretėmis, kaitinamojo tabako gaminių išskiriamame aerozolyje yra mažiau kenksmingų medžiagų, todėl leidus šiomis sistemomis prekiauti JAV būtų prisidedama prie visuomenės sveikatos išsaugojimo. Nepaisant to, FDA atstovai įsitikinę, kad visi tabako gaminiai yra potencialiai žalingi ir sukelia priklausomybę, todėl geriausia yra išvis nepradėti rūkyti. Taigi, kartu su leidimu prekiauti tabako kaitinimo sistemomis „Philip Morris International“ yra įpareigota laikytis FDA nustatytų šiems gaminiams taikomų prekybos apribojimų, kurių vienas svarbiausių tikslų – apsaugoti jaunimą nuo rūkalų.
Tyrimų rezultatai parodė, kad šių gaminių išskiriamame aerozolyje yra mažiau toksinų, o daugelio nustatytų toksinų kiekis yra ženkliai mažesnis nei įprastų cigarečių dūmuose. Lyginant su įprastomis cigaretėmis kai kurių toksinų kiekis yra net 95 proc. mažesnis. Tuo tarpu šių gaminių išskiriamame aerozolyje esančio anglies monoksido poveikis panašus į ore esančių toksinių dujų poveikį.
„Užtikrinti, kad nauji tabako gaminiai būtų patikimai įvertinti, yra svarbi mūsų misijos apsaugoti visuomenę, o ypač jaunimą, bei sumažinti su tabako vartojimu susijusių ligų bei mirčių skaičių, dalis. Nors leidimas prekiauti naujoviškais gaminiais nereiškia, jog jie yra visiškai saugūs, tyrimo metu gauti rezultatai patvirtina, jog įvertinus visas rizikas ir naudas visuomenei, šie gaminiai gali prisidėti prie žmonių sveikatos išsaugojimo”, – sakė FDA Tabako gaminių centro direktorius Mitchas Zelleris.
Jungtinėse Valstijose prieš įvedant į rinką naujus tabako gaminius, jie turi būti ištirti ir patvirtinti FDA. Vienas iš pagrindinių taikomų reikalavimų – nauji gaminiai privalo prisidėti prie visuomenės sveikatos išsaugojimo.
Vertindama naujus tabako gaminius, FDA tiria gaminių sudėtį, riziką sveikatai, analizuoja produktų gamybos procesus, pakuotes ir pan. Atliekant kaitinamojo tabako produktų tyrimą, buvo įvertinta tikimybė, ar pradėję naudoti šiuos produktus vartotojai gali mesti rūkyti, ir ar jų paleidimas į rinką nepritrauks iki šiol nerūkiusių žmonių.
JAV cigaretes rūko 34 mln. suaugusiųjų, t.y. 14 proc. visų suaugusių piliečių. Rūkymas šalyje išlieka viena iš dažniausių prevencinių ligų ir mirčių priežasčių.
Tabako kaitinimo įrenginiais IQOS pradėta prekiauti 2014 m. Šiuo metu juos galima įsigyti 47 šalyse, įskaitant Lietuvą.
„Philip Morris International“ yra pateikusi paraišką FDA įvertinti galimybes IQOS ir jam skirtus bedūmio tabako gaminius ženklinti kaip mažiau kenksmingus sveiktai. Tiesa, bendrovė dar nėra sulaukusi administracijos išvadų dėl šios užklausos.
JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) yra atsakinga už visuomenės sveikatos apsaugą. Ši organizacija užima svarbų vaidmenį vertinant vaistų, biologinių bei kosmetikos produktų, medicinos prietaisų saugumą bei veiksmingumą. Siekdama apsaugoti visuomenės sveikatą ir sumažinti nepilnamečių rūkymą, FDA taip pat atsakinga už tabako produktų gamybos bei prekybos reguliavimą.
Naujausi komentarai