JAV oficialiai traukiasi iš Pasaulio sveikatos organizacijos

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį oficialiai pradėjo savo šalies pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) procedūrą, įgyvendindamas grasinimus atimti iš šios Jungtinių Tautų agentūros didžiausią finansavimo šaltinį dėl jos reakcijos į koronavirusą.

Visuomenės sveikatos gynėjai ir D. Trumpo politiniai oponentai išreiškė pasipiktinimą dėl pasitraukimo iš Ženevoje įsikūrusios įstaigos, kuri vadovauja pasaulinei kovai su ligomis, pradedant poliomielitu ir baigiant tymais ar psichinės sveikatos sutrikimais, tokiu metu, kai pasaulyje tebeauga koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius.

D. Trumpo administracija oficialiai pranešė JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui (Antoniju Guterišui) apie sprendimą trauktis iš PSO, informavo vienas Valstybės departamento atstovas. Gegužę D. Trumpas pagrasino nutraukti finansavimą PSO, kuris siekia 400 mln. dolerių per metus, ir palikti šią organizaciją.

Pasitraukimas įsigalios po metų – 2021-ųjų liepos 6 dieną, bet numanomas D. Trumpo varžovas lapkritį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose Joe Bidenas (Džo Baidenas) sakė, kad pergalės atveju nedelsiant atšauks šį sprendimą ir pasiliks PSO.

„Amerikiečiai saugesni, kai Amerika yra įsitraukusi į pasaulinės sveikatos stiprinimą. Savo pirmąją dieną prezidento poste aš vėl prisijungsiu prie PSO ir atkursiu mūsų lyderystę pasaulio arenoje“, – tviteryje parašė numanomas demokratų kandidatas į prezidentus.

A. Guterreso ir PSO atstovas patvirtino, kad viena iš organizacijos įkūrėjų JAV oficialiai pranešė apie sprendimą trauktis.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) anksčiau antradienį pareiškė, kad „nacionalinė vienybė ir visuotinis solidarumas yra svarbesni nei bet kada anksčiau, norint nugalėti bendrą priešą“, turėdamas galvoje COVID-19.

Laikydamosi sąlygų, nustatytų 1948 metais, kai buvo įsteigta PSO, JAV gali iš jos pasitraukti per vienus metus, tačiau privalo įvykdyti likusius finansinius įsipareigojimus, sakė JT atstovas.

„Visiška kontrolė“

Gegužės pabaigoje D. Trumpas sakė, kad Kinija „visiškai kontroliuoja“ PSO, ir Etiopijos gydytojo bei diplomato Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso vadovaujamą organizaciją apkaltino nesugebėjimu įvykdyti reformų.

D. Trumpas, kuris dažnai kritikuoja JT, dėl koronaviruso kaltino Kiniją ir sakė, kad JAV nukreips lėšas „į kitus pasaulio kraštus bei neatidėliotiniems visuomenės sveikatos poreikiams tenkinti“.

Kongreso demokratai kaltino D. Trumpą siekiant nukreipti kritiką nuo to, kaip jis dorojasi su pandemija Jungtinėse Valstijose, kur kol kas užregistruota daugiausiai mirties nuo COVID-19 atvejų pasaulyje, nors prezidentas yra išreiškęs viltį, kad virusas išnyks.

„Vadinti Trumpo atsaką į COVID-19 chaotišku ir padriku būtų netikslu“, – sakė senatorius Robertas Menendezas (Robertas Menendesas), įtakingas demokratas Užsienio reikalų komitete.

„Tai neapsaugos amerikiečių gyvybių ar interesų: dėl to amerikiečiai serga, o Amerika lieka viena“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė jis.

Atstovų Rūmų narys Ami Bera (Amis Bera), kuris yra gydytojas, sakė, kad JAV ir PSO „ranka rankon“ dirbo naikindamos raupus ir kone išnaikino poliomielitą.

„Mūsų atvejų daugėja, – kalbėdamas apie COVID-19 sakė A. Bera. – Jei kalta PSO, kodėl JAV atsilieka, kai daug šalių, nuo Pietų Korėjos iki Naujosios Zelandijos, Vietnamo ir Vokietijos grįžta į normalų gyvenimą?“

Pasitraukimas iš Pasaulio sveikatos organizacijos beprecedentės pandemijos metu yra stulbinantis veiksmas.

Net kai kurie D. Trumpo sąjungininkai respublikonai reiškė viltį, kad jis daro spaudimą, o ne galutinai apsisprendė pasitraukti iš PSO.

Tiriamosios žurnalistikos organizacija „ProPublica“ praėjusį mėnesį pranešė, jog daugumą D. Trumpo padėjėjų nemaloniai nustebino pareiškimas apie pasitraukimą iš PSO, padarytas per vieną pasirodymą dėl Kinijos.

D. Trumpo administracija yra sakiusi, kad PSO ignoravo ankstyvuosius naujojo koronaviruso perdavimo žmonių žmonėms ženklus Kinijoje, įskaitant perspėjimus, kuriuos skelbė Taivanas, dėl Pekino spaudimo nepriklausantis šiai JT organizacijai.

Nors daug visuomenės sveikatos gynėjų reiškia tam tikrą kritiką PSO atžvilgiu, jie klausia, kokias kitas galimybes turėjo ši pasaulinė organizacija be darbo su Kinija, kur praėjusių metų pabaigoje, Uhano mieste, pirmą kartą buvo aptikta COVID-19.

Su skurdu kovojanti kampanija ONE sakė, kad Jungtinės Valstijos turėtų stengtis reformuoti, o ne palikti PSO.

„Pasitraukimas iš Pasaulio sveikatos organizacijos beprecedentės pandemijos metu yra stulbinantis veiksmas, keliantis pavojų visų amerikiečių ir pasaulio saugumui“, – pareiškė ONE.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Teisingas sprendimas, nes PSO atstovauja Kinijos interesams platinti užkratą ir iš to pelnytis parduodant brokuotas apsaugos priemones, dar laukia globalus farmacijos lobistų verslas iš kuriamos vakcinos. Tuos milijonus, kurie skiriami PSO lobistams , galima panaudoti savo šalies žmonių sveikatos apsaugai, mokslininkų tyrimams, apsaugos priemonių gamybai.

Ot

Ot portretas
Ir PSO, ir TVF seniai laikas išvaikyt! Vien nuostoliai iš jų. Rimto darbo dirbt nemokėdami šokdina visą pasaulį...

Saunuolis

Saunuolis portretas
senai reikejo ta juodgeltonu saika palikt ,jokios naudos ,net jokio tyrimo del Masisko Kinijos sukurto covin-19-20-21zmoniu zudymo zemeje ir Jokios Atsakomybes pries zmonija !!!!!
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių