Laikraščiai „The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“ anksčiau skelbė, kad teisingumo departamentas ketina technologijų milžinei pateikti kaltinimų neteisėtu antimonopoliniu elgesiu, siekiant išsaugoti dominuojamą poziciją interneto paieškų sistemose ir reklamoje.
Šio žingsnio ketinama imtis po kelių mėnesių trukmės federalinių ir valstybinių antimonopolinių taisyklių prižiūrėtojų tyrimų, rengtų siekiant įvertinti technologijų milžinės įtaką. Jie turi panašumų su praeityje vykdytais tyrimais dėl įmonių „Amazon“, „Facebook“ ir „Apple“ veiklos.
Dar nėra aišku, kokio tikslo vyriausybė šiuo ieškiniu siekia, tačiau žinoma tiek, kad jis gali užtrukti net kelerius metus. Manoma, kad jis galimai paskatins bendrovę pakeisti savo verslo praktikas ar gali sukelti kai kurių „Google“ imperijos segmentų pašalinimą.
Pastaraisiais metais „Google“ ir kitos didelės technologijų bendrovės sulaukia nemažai spaudimo tiek iš kairiųjų, tiek iš dešiniųjų pažiūrų politinių jėgų.
Progresyvių pažiūrų atstovai teigia, kad didelės bendrovės kenkia konkurencijai ir didina ekonominę nelygybę, o konservatyvių pažiūrų atstovai yra apkaltinę interneto milžines politiniu šališkumu, nepaisant to, kad įrodymų tokiems teiginiams stinga.
Ilgalaikis didžiųjų technologijų bendrovių kritikas, Misūrio valstijos senatorius Joshas Hawley'is yra sakęs, kad šis ieškinys taptų „svarbiausiu antimonopoliniu ieškiniu visoje kartoje“ ir pasveikino tokį teisingumo departamento sprendimą.
Naujausi komentarai