„Mūsų tikslas tebėra deeskaluoti įtampą ir atkurti stabilumą Raudonojoje jūroje, tačiau tegul mūsų žinia būna aiški: nedvejodami ginsime gyvybes ir užtikrinsime laisvą prekybos srautą viename svarbiausių pasaulio vandens kelių, kai grėsmės išlieka“, – sakoma bendrame Australijos, Bahreino, Kanados, Danijos, Vokietijos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, JK ir JAV vyriausybių pareiškime.
Dešimties šalių paskelbtame pareiškime teigiama, kad „tiksliais smūgiais buvo siekiama sutrikdyti ir sumažinti husių pajėgumus, kuriais jie kelia grėsmę pasaulinei prekybai ir tarptautinių jūreivių gyvybėms“.
„Nuo lapkričio vidurio husiai surengė daugiau kaip dvi dešimtis išpuolių prieš komercinius laivus ir tai yra tarptautinis iššūkis“, – priduriama jame.
„Šiandienos veiksmai parodė bendrą įsipareigojimą užtikrinti laivybos laisvę, tarptautinę prekybą ir ginti jūreivių gyvybes nuo neteisėtų ir nepateisinamų išpuolių“, – nurodoma pranešime.
Po kelias savaites trukusių Irano remiamų husių sukilėlių išpuolių prieš prekybinius laivus Raudonojoje jūroje ankstų penktadienio rytą JAV ir JK iš oro smogė husių taikiniams Jemene.
Husių televizijos stotis „al Masirah“ pranešė, kad smūgiai buvo nukreipti į oro bazę, oro uostus ir karinę stovyklą.
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) po išpuolių Raudonojoje jūroje surengtus smūgius pavadino gynybiniais veiksmais ir sakė, kad nedvejodamas įsakys imtis tolesnių karinių veiksmų, jei to prireiks.
Iranas ir Rusija pasmerkė šiuos smūgius, tuo metu Kinija paragino visas šalis neleisti Jemeno konfliktui plėstis.
Prancūzija pareiškė, kad Irano remiami Jemeno husiai yra atsakingi už eskalaciją Artimuosiuose Rytuose.
Naujausi komentarai