Juo siekiama padėti Ukrainos pajėgoms išvalyti minų laukus, prižiūrėti transporto priemones ir apsaugoti pagrindinę šalies energetikos infrastruktūrą.
JK gynybos ministerija pranešė, kad pagal šį paketą, kuris bus finansuojamas iš Jungtinės Karalystės administruojamo Tarptautinio fondo Ukrainai (International Fund for Ukraine, IFU) lėšų, bus įsigyta įranga, padėsianti kariams pereiti minų laukus, įveikti upes ir tranšėjas.
Paketą taip pat sudarys sunkioji įranga, skirta Rusijos nesprogusios amunicijos kliūtims naikinti, ir padės Ukrainai įrengti gynybines pozicijas svarbiausiai nacionalinei infrastruktūrai apsaugoti.
Pagalba teikiama tuo metu, kai Kyjivą remiančios Vakarų šalys stengiasi padidinti ginklų tiekimą prieš žiemą, Ukrainai birželį pradėjus ilgai lauktą kontrpuolimą, per kurį siekiama susigrąžinti rusų okupuotas teritorijas. Visgi Kyjivas pripažįsta, kad ukrainiečių pajėgos daro lėtą pažangą, susidūrusios su Rusijos įtvirtintomis gynybinėmis linijomis.
Be to, naujausias panešimas sutampa su anksčiau paskelbto IFU paketo, pagal kurį į Ukrainą bus išsiųsta daugiau nei 70 mln. svarų sterlingų (81 mln. eurų) vertės oro gynybos sistemų, galutinių sutarčių pasirašymu, sakė JK gynybos ministerija.
Tarp jų yra MSI-DS sistema „Terrahawk Paladin“, kuri gali sekti ir naikinti dronus bei saugoti infrastruktūrą.
JK gynybos sekretorius Grantas Shappsas (Grantas Šapsas) nurodė, kad naujos oro gynybos sistemos padės apsaugoti civilius gyventojus nuo „barbariškos Rusijos bombardavimo kampanijos“ prieš Ukrainą.
Jis pridūrė, kad ši nauja įranga „suteiks Ukrainos kariams tai, ko jiems reikia, kad jie galėtų įveikti mirtinus Rusijos minų laukus“.
Trečiadienį G. Shappsas kartu su kolegomis iš IFU šalių partnerių paskelbs apie savo paramą Ukrainai svarbiame susitikime NATO būstinėje Briuselyje. Jame pirmąkart nuo plataus masto karo pradžios dalyvaus ir Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis.
IFU – finansavimo mechanizmą, pagal kurį tarptautinių partnerių įnašais perkama karinė pagalba Ukrainai, – 2022 metais inicijavo Jungtinė Karalystė ir Danija ir iki šiol Ukrainai surinkta 785 mln. svarų sterlingų (909,89 mln. eurų).
Lėšas skyrė jos steigėjai ir dar penkios narės – Norvegija, Nyderlandai, Švedija, Islandija ir Lietuva, o jas administruoja Londonas.
JK ginkluotųjų pajėgų vadas admirolas Tony Radakinas (Tonis Radakinas) pareiškė, kad ši naujausia karinė parama – tai „naujausios precedento neturinčios ir nuolatinės 50 valstybių pastangos“ remti Ukrainos pastangas pasipriešinti įsiveržusioms rusų pajėgoms.
Anot jo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepakankamai įvertino „opozicijos jam jėgą ir atsparumą“.
Mes siekiame sudaryti sąlygas Ukrainai modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas.
„Jei laikysimės drauge ir laikysimės kurso, Rusija ir toliau pralaimės, Ukraina nugalės, o pasauliniam saugumui svarbios taisyklės išliks“, – teigė T. Radakinas.
Žiniasklaida: Belgija Ukrainai nuo 2025-ųjų pristatys kelis naikintuvus F-16
Belgija nuo 2025 metų pristatys Ukrainai kelis naikintuvus F-16, trečiadienį vietos radijui „Bel RTL“ sakė šalies gynybos ministrė Ludivine Dedonder (Liudivinė Dedonder).
Pasak jos, pristatytų orlaivių skaičius priklausys nuo to, kiek juos pakeisti turinčių naikintuvų F-35 bus perduota Belgijai.
Be to, Belgija toliau mokys ukrainiečių pilotus ir siūlys perimti viso orlaivių parko priežiūrą.
„Belgijos personalas mokys ukrainiečių pilotus Belgijoje, Danijoje ir, tikriausiai, dar vienoje kitoje Europos Sąjungos šalyje (...) Mes siekiame sudaryti sąlygas Ukrainai modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas. Ir manau, kad tai, ką mes čia siūlome, yra esminis ir daug geresnis dalykas nei tiesiog paskelbti apie kelių F-16 išsiuntimą“, – sakė L. Dedonder.
Ukraina ištisus mėnesius prašė Vakarų F-16 lėktuvų savo oro pajėgoms sustiprinti, o JAV neseniai suteikė leidimą Nyderlandams ir Danijai tiekti Ukrainai amerikiečių gamybos orlaivius.
Orlaivių F-16 Ukrainai jau yra pažadėję Nyderlandai, Danija ir Norvegija.