Pereiti į pagrindinį turinį

Jungtinės Tautos skelbia apie augantį jaunimo nedarbą

2016-08-25 13:03
BNS inf.

Visame pasaulyje auga jaunimo nedarbas, trečiadienį perspėjo Jungtinės Tautos, prognozuojančios, kad šiemet jaunų bedarbių skaičius padidėjo 500 tūkst. iki 71 mln. Tai bus pirmas padidėjimas per trejus metus.

Scanpix nuotr.

Savo naujoje ataskaitoje JT darbo agentūra prognozuoja, kad jaunimo nedarbo lygis procentine išraiška šiemet sudarys 13,1 proc., palyginti su 12,9 proc. pernai, ir priartės prie 2013 metais fiksuoto rekordo - 13,2 proc.

Prieaugį „skatina gilesnė, negu prognozuota, recesija kai kuriose svarbiausiose besivystančiose žaliavas eksportuojančiose šalyse ir stagnacija kai kuriose išsivysčiusiose šalyse“, sakė Tarptautinės darbo organizacijos vyresnysis ekonomistas ir ataskaitos autorius Stevenas Tobinas (Stivenas Tobinas).

Tačiau ateinančiais metais padėtis turėtų stabilizuotis, pažymėjo jis.

Ekspertams labiau už užsispyrusiai aukštą jaunimo nedarbą nerimą kelia tai, jog daugiau nei trečdalis jaunų žmonių, kurie turi darbą, gyvena dideliame ar santykinai dideliame skurde, palyginti su kiek daugiau nei trečdaliu dirbančių suaugusiųjų.

Minėtoje ataskaitoje nurodoma, kad didžiausias jaunimo nedarbas yra arabiškose šalyse, kur dėl įvairių geopolitinių priežasčių viršija 30 proc.

Beveik 30 proc. jaunimo nedarbas yra ir Šiaurės Afrikos šalyse.

Prognozuojama, kad besivystančiose šalyse jaunimo - 15-24 metų amžiaus žmonių - nedarbas šiemet padidės nuo 13,3 proc. 2015 metais iki 13,6 proc. Darbo neturės 53,5 mln. jaunų žmonių.

Kalbant apie išsivysčiusias šalis, jaunimo nedarbo lygis šiemet turėtų siekti 14,5 proc. Tokiose šalyse darbo neturės 9,8 mln. jaunų žmonių. Kitąmet padėtis turėtų nežymiai pagerėti ir nedarbas sumažėti iki 14,3 proc.

Tačiau ataskaitoje pabrėžiama, kad „tai nereikš gerėjančių sąlygų darbo rinkoje“. Vietoj to, tai rodys, jog „jauni žmonės šiose šalyse bus priversti dirbti žemos kvalifikacijos ir prastai apmokamą darbą, kad patenkintų savo pagrindinius poreikius“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų